Mesleki Gelişim Programı

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, kadrosunun öğrenme ve gelişimini sürekli kılmak ve desteklemek amacıyla Mesleki Gelişim Programı (MEGEP) oluşturdu.

MEGEP kapsamındaki eğitimler, hedef ve içeriklerine göre aşağıdaki şekilde yapılandırıldı:

A. Hizmet içi eğitimler
B. Akademik derece eğitimleri
C. Zorunlu eğitimler
D. Yönetici eğitimleri
E. Yetenek havuzu adaylarının eğitimleri

Hızla değişen dünyada değişen koşullara kendini hazırlayabilen, öğrenmeyi ve gelişimi önemseyen bireylere her zamankinden daha da ihtiyaç bulunuyor. Bu amaçla kurumumuz mesleki öğrenme ortamlarını artırarak öğrenme toplulukları oluşturmayı hedefliyor.

Alınan eğitimler değerlendiriliyor, eğitimlerin öğrenme ortamlarına aktarılması sağlanıyor. 

Mesleki Gelişim Programının bir alt programı olan Yetenek Gelişim Programı (YEGEP), gösterdiği yüksek performans nedeniyle öne çıkan yetenek havuzu adaylarının gelişimlerini sürekli kılmak amacıyla oluşturuldu. YEGEP bünyesindeki eğitimcilerimiz seçtikleri gelişen öğretmen, lider öğretmen, akademik lider ve yönetici lider pozisyonlarına göre gelişim göstermek istedikleri alanda eğitimler alıyorlar. 

Eğitim kadrolarının seçme ve yerleştirme süreçleri tamamlandıktan sonra Mesleki Gelişim Prosedürüne uygun olarak kadronun gelişimi için gerekli planlama ve takvimler Genel Müdürlük, Ar-Ge ve Okul Müdürlükleri tarafından oluşturularak eğitim organizasyonları yıl boyu devam ediyor ve takip ediliyor.

Ada Dijital Ajans