Fiziksel Yapı

Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsü, İstanbul Maslak’ta toplamda 83.000 metrekarelik bir alan üzerine kuruludur.

Eğitim binasında toplamda 52 sınıf, 13 laboratuvar, 3 görsel sanat atölyesi ve 1 kütüphane öğrencilere hizmet vermektedir.

Sanat binasında ise 7 müzik branş sınıfı, 2 müzik sınıfı, 1 müzik kayıt odası, 1 drama atölyesi, 1 cooking sınıfı tam donanımlı bir şekilde faaliyet göstermektedir.

Ayrıca kampüsümüz içerisinde yer alan planetaryum, gözlemevi ve Tekno Girişimcilik ve Gençlik Merkezi öğrencilerimize farklı alanlarda eğitim verilen merkezlerimizdir.

Kampüsümüz içerisinde yer alan 1 açık futbol sahası, 2 açık basketbol sahası ve 2 kapalı spor salonu hem yaz hem de kış aylarında öğrencilerimize spor yapma olanağı sağlamaktadır.

Darüşşafaka’nın köklü geçmişini gözler önüne sermeyi hedefleyen Darüşşafaka Müzesi, 19 Mayıs 2013 tarihinde açıldı. İstanbul Maslak’taki Darüşşafaka Kampüsü içinde yer alan Müze’de, Darüşşafaka’nın tarihi boyunca kullanılmış ve günümüze kadar ulaşmış çeşitli ders araçları, öğrenci üniformaları, ders notları, kitaplar ve fotoğraflar gibi pek çok eser sergileniyor. 400’ü aşkın taş baskı kitabın yanı sıra farklı dillerde yazılmış 11 binden fazla kitabın bulunduğu Müze’de, Darüşşafaka’da telgrafçılık eğitimi döneminden kalmış çeşitli materyaller, askerlik derslerinde kullanılan silahlar ve çeşitli laboratuvar malzemeleri de yer alıyor.

Ada Dijital Ajans