Öğrenci Evleri

Türkiye’nin en iyi eğitim kurumları arasında yer alan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, öğrencileri için aynı zamanda bir yuva ve bir ailedir. Bu anlayışla düzenlenen öğrenci evlerimiz, öğrencilerimizin bireysel ve sosyal tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Erkek ve Kız Öğrenci Evi olmak üzere iki ayrı binadan oluşan ve toplam kapasitesi 1.000 olan öğrenci evleri, öğrencilere sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güvenli bir ortam sunuyor.

Erkekler Evi’nde 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 1 hafta sonu yöneticisi, 29 belletmen öğretmen, 2 cici anne ve 3 gece bekçisi; Kızlar Evi’nde ise 1 müdür yardımcısı, 1 hafta sonu yöneticisi, 19 belletmen öğretmen, 2 cici anne ve 3 gece bekçisi görev yapıyor.

İstanbul ve çevresinden gelen öğrencilerimiz hafta sonlarını ailelerinin yanında geçirirken, Anadolu’dan gelen öğrenciler haftanın yedi günü kampüste yaşıyor. Akşamları etütler okul binasında yapılıyor. 12. sınıf öğrencilerimiz için öğrenci evlerinde bulunan 4 adet etüt salonunda üniversiteye hazırlık çalışmaları, üniversite hazırlık kadrosu ile her akşam gerçekleştiriliyor.

Ortaokul ve Lise lokali olmak üzere 3 lokalin bulunduğu öğrenci evlerimizde, öğrencilere en iyi şartlarda ısınma, havalandırma ve 24 saat sıcak su imkânı sağlanıyor.

Öğrencilerimizin toplu etkinlikleri için öğrenci evlerinde atrium alanı bulunuyor. Ayrıca 1 adet kapalı balon saha ve 1 adet açık basketbol sahası yer alıyor.

Erkekler Evi’nde; 18 adet genel etüt salonu, bireysel çalışma odaları, fitness salonu, bilgisayar salonu öğrencilerimize hizmet veriyor.

Ayrıca Erkekler Evi’nde 4 ayrı dinlenme salonunda öğrencilerimiz boş zamanlarında televizyon seyredebiliyor.

Kızlar Evi’nde ise 16 adet genel etüt salonu, bireysel çalışma odaları, fitness salonu, bilgisayar salonu, öğrencilerimizin kullanımına açıktır.

Kızlar Evi’nde de öğrencilerimiz 4 ayrı salonda boş zamanlarında televizyon seyredebiliyorlar.

Öğrencilerimizin sağlık durumlarını takip edebilmek için 24 saat hizmet veren 36 yataklı revir bulunuyor. Revirimizde 1 doktor, 5 hemşire, 1 tıbbi sekreter görev yapıyor. Ayrıca belli günlerde gelen okul psikiyatristi ve diş hekimi öğrencilerimize hizmet veriyor.

Ada Dijital Ajans