YGA’nın Liderlik Kampı’nda İki Darüşşafakalı Vardı

Young Guru Academy (YGA) tarafından yürütülen Yıldızlar Liderlik Programı’nın son aşaması olan Tohum Kampı, bu yıl ilk kez gerçekleştirildi. YGA Danışma Kurulu ve Lider Koçları tarafından TED, Koç, Sezin, ENKA, ALEV, Şişli Terakki, Tevfik Fikret ve Darüşşafaka Eğitim Kurumlarından 2500 aday arasından seçilen geleceğin 35 lideri, 19-21 Ağustos 2014 tarihleri arasında Narköy’de gerçekleşen Tohum Kampı’na katılmaya hak kazandılar. Tohum Kampı’na okulumuz adına Elif Çağla Karanfil isimli öğrencimiz katıldı.
yga1
yga2
Tohum Kampı’nda katılımcıların, kendileri ile ilgili farkındalıklarını geliştirmeleri, ekip olarak “birlikte başarmayı” tatmaları ve proje yönetmeyi öğrenmeleri hedeflenmektedir. Tohum Kampı’nda bu hedefler doğrultusunda yıldızların projelerini hayata geçirebilmeleri için sürdürülebilir yaşam eğitimleri, kerpiç yapımı, organik tarım, geri dönüşüme dayalı tasarım eğitimi, sürdürülebilir teknoloji atölyeleri gerçekleştirildi.
Konuşmacılardan ve atölyelerden beslenen geleceğin lider adayları, Yıldızlar Liderlik Programı boyunca öğrendikleri yetkinlikleri de kullanarak sürdürülebilir çevre çözümleri üzerine kendi projelerini ortaya çıkardılar. Katılımcıların doğadan aldıkları ilhamla ürettikleri teknolojik inovasyon projeleri, kampın son günü YGA Danışma Kurulu’na sunuldu.
25 -29 Haziran 2014 tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde gerçekleşen YGA 2014 Yıldızlar Liderlik Kampı’na ise okulumuz öğrencilerinden Yiğit Fatih Çakıllı katıldı. 1500 mezun arasından 65 kişi, YGA 2014 Yıldızlar Liderlik Kampı’na katıldı. 5 günlük kamp boyunca katılımcılar birçok çokuluslu firma genel müdürü, yönetim kurulu üyesi, bilim adamı, sanatçı ve akademisyenin başarı hikâyelerinden beslendiler. Program dâhilinde seminerlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri çalışma oturumları, “YGA Mezunları ve Hayal Ortakları” ile sohbet, takım oyunları, spor yarışmaları, ritim atölyesi ve heykel çalışmaları gibi pek çok aktiviteye yer verildi.
yga3
yga4
YGA Yıldızlar Liderlik Programı’nın amacı geleceğin lider adaylarının, donanımlı, başarılı ve aynı zamanda vicdani zekâsı yüksek çift kanatlı birer lider olarak yetişmesini sağlamaktır.

Ada Dijital Ajans