Yaratıcı Çocuklar Derneği

Yaratıcı Çocuklar Derneği, çocuklardaki yaratıcılığı geliştirmek için çeşitli etkinlikler düzenliyor.
Ayrıca dernek; kurum ve kuruluşların işbirliğiyle çocukların hayal güçlerini ve yeteneklerini geliştirmek üzere bilim, tasarım, karikatür, öykü ve fotoğraf yarışmaları düzenliyor.

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle bu yıl 10. kez düzenlediği karikatür yarışmasının kazananları belli oldu.

Konusu “Sevgi”olarak belirlenen yarışmaya katılarak dereceye giren öğrencilerimizin karikatürleri, katalog olarak yayınlanmıştır.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, beş yıldır bu yarışmalara katılıyor. 2013 senesinde “Tarihte Yolculuk” konulu karikatürle ortaokul birinci kategoride, Darüşşafaka öğrencilerinden Maide Gizem Beydilli birincilik ödülü kazandı. Öğrencilerimiz her yıl bu etkinliklere katılarak mansiyon ve sergileme ödülleri aldı. Başarılarını gösterme fırsatı yakaladılar. Bu yıl yine ortaokul ikinci kategoride, Yasin Süha Koç üçüncülük ödülü alarak okulumuzu gururlandırdı.

Yarışma, öğrencilerin hayal güçlerinin ve kendilerini çizim ile ifade yeteneklerinin gelişmesini sağlayarak, geleceğin çizerlerinin yetişmesine katkıda bulunmak için düzenlenmektedir.

KARIKATUR

Ada Dijital Ajans