Uzay Kampı 2016/ İzmir- Türkiye

31 Ocak -5 Şubat 2016 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Uzay Kampı Türkiye’ye; okulumuzdan 8. sınıf düzeyinde 1. TEOG sınavında fen sorularının tümünü doğru yanıtlayan 10 öğrencimiz, Boeing sponsorluğu ile katılma fırsatı yakaladı.
DSCN2588 SON
Öğrencilerimiz oryantasyon süreci ile başlayan günde, kendilerini eğlenceli bir öğrenme ortamının içinde buldular. Kendilerini bilim adamı gibi hissettikleri bu beş gün içerisinde güneş sistemimizi, evreni, ilk mekikleri, ilk astronotları, ilk uzay çalışmalarını öğrenmenin yanında uzay araştırmacıları gibi hissedecekleri eğitime de tabi tutuldular.
IMG-20160215-WA0002 SON
Öğrencilerimiz; astronot kıyafetleri giyerek, yer çekimsiz ortamda hareket etmeye çalıştılar, ay yürüyüşü yaptılar. Astronotların uzayda spor yaptıkları aletleri, uzayda olsalardı hangi hareketleri yapabileceklerini gösteren simülatörleri kullandılar. 360 derece her yöne hareket ettiler, hamster gibi koştular, sallandılar ve yalpalandılar, sürtünmesiz bir hayatı sadece teoride bilmekle yetinmeyip hissettiler. Bir mekiği uzaya gönderip geriye başarıyla indirebilecekleri bir simülatör eğitimine katıldılar. Kendi roketlerinin tasarımını yapıp gökyüzüne fırlattılar.
IMG_0286 SON
Eğitimlerinin yanı sıra arkadaşlarıyla rekabet içinde yarıştıkları Mars Kolonileri, Uçuş Görevi Arma Tasarımı, Bilgi Yarışması, Uçuş Görevi yarışmalarında bütün görevleri başarıyla yerine getirdiler. ‘’Bilgi Yarışmasında’’ ve ‘’Arma Tasarımı’’ yarışmasında 1. lik ödüllerinin sahibi oldular.
IMG_0296 SON
Öğrenci Katılımcı Listesi
Ali ELMALI, Mehmet Berk DEMİR, Fatmagül KOLUAÇIK, Esra DEMİREL, Rüya KIMIZIOĞLU, Ecem DÖNMEZ, Özde ERCAN, Serenay YÜKSEL, Çağla KIRANŞA, Ekin Çağla GÜNER
Danışman Öğretmen: Aliye Özlen ÜNEL

Ada Dijital Ajans