Uzay Kampı 2015 / İzmir- Türkiye

1-6 Şubat 2015 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen “Uzay Kampı Türkiye” ye; okulumuzdan 8. sınıf düzeyinde 15 öğrencimiz, “Marmara Park AVM” sponsorluğu ile katılma fırsatı yakaladı.
tanışma
Öğrencilerimiz, oryantasyon süreci ile başlayan günden itibaren kendilerini eğlenceli bir öğrenme ortamının içinde buldular. Öğrencilerimiz; Güneş sistemini, evreni, ilk mekikleri, ilk astronotları, ilk uzay çalışmalarını öğrenmenin yanında uzay araştırmacıları gibi hissedecekleri eğitime de tabi tutuldular.
görev dağılımı toplantısı
uçuş görevi eğitimi
Öğrencilerimiz; astronot kıyafetleri giydiler, yer çekimsiz ortamda hareket etmeye çalıştılar, Ay yürüyüşü yaptılar. Astronotların uzayda spor yaptıkları aletlerini, uzayda olsalardı hangi hareketleri yapabileceklerini gösteren simülatörleri kullandılar. 360 derece her yöne hareket ettiler, hamster gibi koştular, sallandılar, sürtünmesiz bir hayatı sadece teoride bilmekle yetinmeyip hissettiler. Bir mekiği uzaya gönderip başarıyla indirebilecekleri bir simülatör eğitimine katıldılar. Kendi roketlerinin tasarımını yapıp gökyüzüne fırlattılar.
20150202_195959
Öğrencilerimiz, eğitimlerinin yanı sıra arkadaşlarıyla rekabet içinde yarıştıkları Mars Kolonileri, Uçuş Görevi, Arma Tasarımı ve çeşitli bilgi yarışmalarında oldukça başarılı performans gösterdiler. Ayrıca öğrencilerimiz, “Arma Tasarımı Yarışması”nda birincilik aldılar.

mars yaşam koloni dizaynı
Katılımcı Listesi
8A – Ali Akgül
8B – Yasemin Yur
8C – Açelya Avcı
8C – Deniz Şengün
8D – Zehra Nur Şahin
8D – Selin Karakaş
8D – Ezgi Nur Aydınyılmaz
8D – Şevval Ayşe Yaşartürk
8D – Adem Yurt
8E – O.Doğuhan Aras
8E – Cem Arda Fil
8E – Nur Evşan Birinci
8E – Lidya Zarif
8E – Ceyda Yalçın
8E – Yiğit Fatih Çakıllı
Gezide Rehber Öğretmen: Aybüke Altun

Fen Bilimleri Bölüm Başkanı: Aynur Karabulut
8.Sınıflar Müdür Yardımcısı: Aslı Eder

Ada Dijital Ajans