Uluslararası OWLYPIA INTELLECTUALS’ CHALLENGE Yarışma Başarısı

Dünya çapında İngilizce ikinci yabancı dil olarak eğitim veren okullardaki öğrencilerin katıldığı OWLYPIA INTELLECTUALS’ CHALLENGE yarışması 29 Mayıs’ta online olarak düzenlendi. Bu yarışmaya 42 farklı ülkeden ortalama 850 öğrenci katılım sağladı. Darüşşafaka Lisesi olarak, yarışmaya 9 ve 10. sınıflardan toplam 13 öğrencimiz katıldı.

Yarışmaya katılan tüm dünya ülkeleri ile eş zamanlı düzenlenen online İngilizce bilgi yarışmasında beş farklı kategori bulunmaktadır. Öğrenciler bu kategorilerden ilgi alanlarına göre seçimde bulunup belirlenen konulardaki makaleleri okuyup, belirlenen videoları izleyerek yarışma gününe kadar hazırlıkta bulunmaktadır. 60 dakika içinde kendi alanları ile ilgili sorulara cevap vererek, 60 soruluk yarışmayı tamamlıyorlar. Aynı zamana her kategorinin üç farklı yaş grubu bulunmaktadır. Lise kategorisinde 2 farklı yaş grubundan beş farklı kategoride katılımcı öğrencilerimizin tümü İngiltere veya Amerika’da düzenlenecek olan Global Turnuvaya katılmaya hak kazandılar.

Aynı zamanda, katılımcılardan 6 öğrencimiz dünya çapında tüm katılımcı öğrenciler arasında ilk 15 listesine girerek üstün başarı göstermişlerdir. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

OWLETS (12-14 yaş)

Dünya 4.sü SEVİNÇ ORMAN – ART&DESIGN

Dünya 7.si HALENUR TAVŞAN – ECONOMICS &BUSINESS

Dünya 15.si YİĞİT KUYUCUOĞLU – LITERATURE&CULTURE

OWLYS (15-18 yaş)

Dünya 10.su BENGİSU GÜNEŞ – ART&DESIGN

Dünya 13.sü M. EZGİ AKYOL – ART&DESIGN

Dünya 14.sü NAZLI EREN – ECONOMICS &BUSINESS

Bir sonraki tur olan Global turnuvaya atlama başarısı gösteren diğer öğrencilerimiz:

ENES YANIK

FERİHA SILA ŞAŞMAZ

BERAT TALHA SUBAŞI

ZEYNEP KAVLAK

MUHAMMET MUSTAFA ÇALDAĞ

AHMET YASİR DESTEBAŞI

KEREM KAHRAMAN

Sonuçlara aşağıdaki linkten de ulaşabilirsiniz:

Ada Dijital Ajans