Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladık

content_IMG_9041_rsz
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Darüşşafaka’da coşkuyla kutlandı. 21 Nisan 2016 Perşembe günü TİM Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen törende 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri çeşitli performanslar sergiledi.
content_IMG_9185_rsz
Ayşe Görey

Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey, “Egemenliğin temeli millettir, peki milletin temeli nedir? Sizsiniz çocuklar. Sizlerden çok şey bekliyoruz” diyerek günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
content_IMG_9219_rsz
content_IMG_9026_rsz
5 ve 6. sınıf öğrencileri jimnastik performanslarıyla günün ilk coşkusunu izleyicilere yaşattı. Ardından yaratıcılıklarını yansıtmak için kamerasını kullanan “Kendi Filmini Kendin Çek” kulübü öğrencilerinin hazırladığı “Biz de Çocuktuk” adlı kısa film gösterildi. Öğretmenlerinin de bir zamanlar çocuk olduğunu gören öğrenciler keyifli anlar yaşadı.
content_IMG_9122_rsz
content_IMG_9357_rsz
Halk oyunlarını başarıyla sergileyen 5 ve 6. sınıf öğrencileri içimizdeki coşkuyu artırmaya devam etti.
content_IMG_9071_rsz
Bu gösterilerin ardından “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nden yola çıkarak çocukların oyun, yaşama ve eğitim haklarına vurgu yapan “Barış Koyun Çocukların Adını” adlı söz korosu büyük beğeni topladı. Söz Korosu’nda “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin imzalanmasından 126 yıl önce kurulan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda bu haklara sahip olarak eğitim görmenin onuru da dile getirildi.
content_IMG_9295_rsz
Eşli Danslar Kulübü öğrencilerinin dans etmenin büyüleyiciliğini sahneye taşımasıyla artan coşku yerini mini orkestranın ezgilerine bıraktı.
content_IMG_9310_rsz
Bu yıl tablet eğitimine başlayan 5. sınıf öğrencileri teknolojiyi kullanma ve müzik yeteneklerini birleştirerek keyifli bir konser verdi.
content_IMG_9325_rsz
5. sınıf öğrencilerinden oluşan koro “Atam İzinde” adlı parçayı seslendirdi. Ardından 6B sınıfı öğrencileri “Sessizliğe Ses Ver” adlı toplum hizmet projesini sunmak için sahnedeki yerlerini aldı. Proje kapsamında eğitim alan öğrenciler işaret diliyle, çalan şarkıya eşlik etti.
content_IMG_9367_rsz
Son olarak bütün gösteri gruplarının söylediği çocuk şarkılarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması coşkuyla sona erdi.
content_IMG_9153_rsz
content_IMG_9409_rsz
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş öğrencilerle…

Ada Dijital Ajans