SULTANS OF TÜRKİYE, DÜNYA ŞAMPİYONASI’ NDAN DA ÖDÜLLE DÖNDÜ

FIRST Vakfı tarafından her yıl düzenlenen robot yarışmalarının 9 – 12. sınıf (14-18 yaş) öğrencilerinin katıldığı FRC kısmına bu yıl 26 ülkeden 2932’si veteran, 425’i de rookie olmak üzere toplam 3357 takım katıldı. Bu takımlar öncelikle 55 farklı bölgede düzenlenen organizasyonlarda yarıştılar. Darüşşafaka Robot Kulübü Sultans Of Türkiye, 16 – 19 Mart 2017 tarihleri arasında ABD’nin San Francisco şehrinde düzenlenen bölgesel turnuvaya katıldı. Darüşşafaka Robot Kulübü, San Francisco bölgesinde yarışmanın en prestijli ödülü olan “The Chairman” ödülünü kazanarak ABD’nin Houston şehrinde düzenlenen Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

19 – 22 Nisan 2017 tarihlerinde Houston’da düzenlenen şampiyonada, yarıştıkları bölgelerde aldıkları ödüllerle şampiyonaya katılma hakkı elde eden 401 takım buluştu. Darüşşafaka Robot Kulübü’yle birlikte

toplam 12 Türk FRC Takımı ülkemizi şampiyonada başarılı bir şekilde temsil etti.

Darüşşafaka Robot Kulübü, şampiyonada istisnai ortaklık ve takım çalışmasıyla sıra dışı bir coşku ve ruh gösteren takımlara verilen “Team Spirit” ödülünü kazanarak önemli bir başarıya daha imza attı. Almış olduğu bu ödülle aynı zamanda şampiyonada ödül kazanan ilk veteran Türk takımı olma gururunu da yaşatmış oldu.

Ada Dijital Ajans