Sotathon Rookie Etkinliği, Darüşşafaka Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Darüşşafaka Lisesi FRC Robot kulübü Sultans of Türkiye tarafından ikincisi düzenlenen “SOTATHON Rookie+” ile yarışmacı takımlar, alanında uzman kişilerden FRC yarışma süreciyle ilgili eğitimler aldılar.

Sultans of Türkiye’nin 23-24 Aralık günlerinde online olarak düzenlediği “SOTATHON Rookie+” ile Türkiye’den katılan birçok takım, FRC’nin her alanıyla ilgili workshoplara katılarak bilgi sahibi oldu.

23 Aralık günü saat 10.00’da başlayan ve 24 Aralık saat 12.00’ye kadar süren etkinlikte, Türkiye’den katılan FRC takımları, reklamcılık alanında çalışan Çağlar Mertler, FRC takım mentörü Hazar Tek, yazılım alanında uzman Emre Candobakoğlu ve birçok kişi tarafından verilen eğitimleri aldılar. Etkinlikte FRC’nin; PR, mekanik, yazılım, elektronik alanlarında, sezon içinde kullanabilecekleri bilgiler verildi. Eğitimler 30 dk anlatım, 10 dk soru-cevap şeklinde ilerledi.

Alanında uzman dokuz kişinin sunum yaptığı etkinlikte Darüşşafaka mezunlarından Halenur Tavşan, Cem Kızmazcan ve Mertcan Gür de yer aldı. Etkinliğin ilk gününde Fikret Yüksel Vakfı’nın CEO’su aynı zamanda FIRST’ün Türkiye temsilci Alex Burchard, FRC deneyimleri ve FRC yarışma süreci konularında bilgiler verdi.

Etkinliğin sonunda takımlara katılım sertifikası verildi ve etkinlikle ilgili geri bildirimler alındı.

Ada Dijital Ajans