Sabancı Üniversitesi Genel Sekreteri Haluk Bal Daruşşafakalı Öğrencilerle Buluştu

22 Ocak 2014 tarihinde okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen bir etkinlikte Sabancı Üniversitesi Genel Sekreteri Haluk Bal, 11. sınıf öğrencileriyle bilgi ve deneyimlerini paylaştı.
hbIMG_9311
1973 yılında Daruşşafaka Okullarından mezun olan Haluk Bal, eski okulunu ziyaret etmenin onu ne kadar mutlu ettiğini ifade etti. Konuşmasının büyük bir kısmında öğrencilerin kariyer seçimlerini ve gelecek planlamalarını temellendirecek önerilerde bulundu. Dört aşamalı bir kariyer gelişimi tablosundan bahsetti. Kariyer planlaması yapılırken kendini tanımanın, seçenekleri araştırmanın ve seçenekleri araştırırken denemeler yapmanın; stajlarla, part-time çalışmalarla veya gönüllü hizmetlerle tecrübe edinmenin önemine değindi. Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra hazırlanmak ve harekete geçmek gerektiğini son olarak da bu planları hayata geçirmek gerektiğini belirtti.
hbIMG_9313
Haluk Bal, Daruşşafaka Okullarından mezun olmuş olmanın gururunu ve ayrıcalıklarını da öğrencilerle paylaştı. Ayrıca başarının iyi dost ve ailelere sahip olmaktan geçtiğini ifade etti. Aramızda bulunduğu için Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi ve öğrencilerimiz adına kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz.
hbIMG_9322

Ada Dijital Ajans