Robot Kulübü, P&G Gebze Fabrikasını Ziyaret Etti

Darüşşafaka FRC Robot Kulübü P&G’nin Gebze’deki fabrikasındaydı

Chicago’da kazandığı Chairman’s ödülü ile Houston’daki büyük şampiyonaya katılarak Darüşşafaka’yı ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden Darüşşafaka FRC (FIRST Robotics Competition) Robot Kulübü, 11 Mayıs’ta dünyanın önde gelen hızlı tüketim ürünleri üreticisi P&G’nin davetlisi olarak Gebze’deki fabrikasını gezdi.

Sultans of Türkiye Katılımcıları: Eren Sanır, Şeyhmus Aca, Nur Evşan Birinci, Cem Arda Fil, Şevval Keskin, Aslıhan Okur, Burcu Özkan, Belsu Seyran, Mutlu Demir, Ceren Ulusoy, Mert Aykutlu, Şevval Öztürk, İmran Durmuş, Sinem Keleş, Aysun Yıldız Yılmaz, Dudunur Özdama

ABD’de elde ettiği başarılarla tüm Türkiye’ye büyük gurur yaşatan Darüşşafaka Robot Kulübü, nam-ı diğer Sultans of Türkiye, bu geziyle üretim sürecini yakından görme fırsatını yakaladı.
FRC Robot Kulübü öğretmeni ve Elektrik-Elektronik Mühendisi Mete Karaca’yla birlikte fabrikayı gezen Robot Kulübü katılımcıları, P&G yöneticileri ve çalışanlarıyla tanıştıktan sonra P&G’nin çalışmaları hakkında bilgi edindi.

Sultans of Türkiye, bebek bezi paketleme otomasyon yolculuğunu gözlemleyip kullanılan teknolojiler hakkında bilgi aldı.

Kullanılan teknolojiden çok etkilendiklerini söyleyen robot kulübü öğrencileri, P&G Gebze fabrika gezisinin kendileri için ilham verici geçtiğini ifade ettiler.

Otomasyon yolculuğunun ardından Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencileri, P&G ekibine kulüp çalışmaları ve bugüne kadar yaptıkları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

 

Ada Dijital Ajans