Psikiyatrist Dr. Yankı YAZGAN’ı Lise Öğrencilerimizle Buluşturduk

yankIMG_20150513_103104

Lise öğrencilerimiz, 13 Mayıs 2015 günü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen etkinlikte Dr. Yankı Yazgan ile bir araya geldi.

Uzmanlık alanları “Çocuk/Genç ve Yetişkin Psikiyatrisi” olan Dr. Yankı Yazgan (1959), Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Profesör, Yale Child Study Center’da öğretim görevlisi olarak eğitim ve araştırma çalışmalarını sürdürmüştür. Eğitim aldığı kurumlar Bornova Anadolu Lisesi (orta), Ankara Fen Lisesi, Ege Tıp Fakültesi (tıp), Marmara Tıp Fakültesi (uzmanlık, psikiyatri) ve Yale Tıp Fakültesi (üst-uzmanlık, çocuk ve ergen psikiyatrisi)’dir. Klinik uygulamalarda ve bilimsel araştırmalarında odak alanlarını nörogelişimsel bozuklukların tanılanması ve multimodal tedavilerinin uygulamaları oluşturmaktadır.

Beyin bilimleri ve psikiyatri alanındaki bilgilerin herkes tarafından anlaşılmasını ve kullanılmasını amaçlayan ‘popüler bilim’ temelli yazı ve kitaplarının yanı sıra çok sayıda ulusal ve uluslararası hakemli bilimsel dergi makalesi ve kitap bölümlerini yazmıştır.

“Mutluluk Hatırlansın mı Yaşansın mı?” başlıklı sunumuyla beynimizin ilginç çalışma prensiplerinden bahseden Yazgan; insan beyninin evrimsel değişimleri, stresin beyni etkileyişi ve gençlik yıllarında aktifleşen beyin fonksiyonları hakkında bilgilerini öğrencilerimizle paylaştı. Öğrencilerimizin teknoloji ve nörobilim üzerine olan sorularını yanıtlayan Dr. Yankı Yazgan’a bu keyifli ve ufuk açan söyleşisi için teşekkür ederiz.
yankIMG_2506
IMG_2503-DÜZENLENMİŞ
yankIMG_2499

Ada Dijital Ajans