POEMS (Okulda Duygusal Zekânın Geliştirilmesi) Projesi, İkinci Toplantısını Gerçekleştirdi

POEMS (Promoting Emotional Intelligence at School-Okulda Duygusal Zekânın Geliştirilmesi) projesinin 24-26 Ocak günleri arasında gerçekleştirilen ikinci toplantısına, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Ar-Ge Koordinatörü Meltem Ceylan Alibeyoğlu katıldı. 

İlki çevrimiçi gerçekleştirilen toplantısının ikincisi, proje koordinatörlerinin katılımıyla Pixel’in ev sahipliğinde Floransa’da düzenlendi. Toplantıda öğretmenler için geliştirilen öz değerlendirme formu ile proje kapsamında geliştirilen ilk materyallerden olan online eğitim paketinin taslak versiyonu analiz edildi.

POEMS Hakkında

Siena Üniversitesi proje sahipliğinde PİXEL koordinasyonunda yürütülen projeye; İspanya, Litvanya, Romanya ve Türkiye’den (Darüşşafaka Ortaokulu) dört ortaokul ile ulusal düzeyde iki İtalyan kurumu katılıyor. Proje Avrupa Birliği Erasmus+ Programı, Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları tarafından finanse ediliyor. Projenin amacı, ortaokul düzeyinde kapsayıcılığın geliştirilmesine katkıda bulunabilecek temel bir yetkinlik olarak öğrencilerin ve öğretmenlerin duygusal zekâlarının geliştirilmesidir. Kasım‘2026’ya kadar sürecek proje kapsamında online eğitim, ders planları hazırlama ve uygulama gibi pek çok öğrenim materyali geliştirme çalışmaları gerçekleştirilecek. Proje, okulumuzda DEP (Davranış Eğitim Programları) kapsamında yürütülmektedir.  

POEMS Avrupa projesi hakkında daha fazla bilgiye https://poems.pixel-online.org/index.php adresinden ulaşabilirsiniz.

Ada Dijital Ajans