Panic at Daçka FLL Türkiye Turnuvası’ndan 3.’lükle Döndü!

fll1
“Panic at Daçka” Darüşşafaka Robot takımımız 22-23 Mart 2014’te Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde düzenlenen Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST LEGO League 10. Türkiye Turnuvası “Nature’s Fury/Doğanın Gücü” sezonu Türkiye üçüncüsü oldu.
Takımımız 28-31 Mayıs 2014 tarihlerinde İspanya – Pamplona’da yapılacak olan FIRST LEGO League Open European Championship Turnuvası’na katılım hakkı kazandı.
Robot takımı üyelerimiz iki gün boyunca seçtikleri “Fineas ve Förb” çizgi film karakterlerine bürünerek hem diğer takımların hem de jürilerin dikkatini çekmeyi başardı.
Doğal Afetler ile ilgili çalışmalar yapan üniversite profesörlerinden, Akut ve Kızılay yetkililerinden oluşan Proje Jürilerine hazırladıkları eğlenceli sunum sonrası projelerini büyük bir heyecanla anlatıp onların yönelttikleri sorulara dikkat çekici cevaplar verdiler.
fll4
Proje Jürisi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu sorularını yöneltirken

fll2
Türkiye’de Gaziantep, İzmir, Ankara ve İstanbul’ da yapılan bölgesel turnuvalardan gelen 44 finalist takım arasında yer alan ekibimiz “Öz Değerler Jürisi”ne nasıl bir takım olduklarını, nasıl iş bölümü yaptıklarını, proje ve robotta nasıl görev aldıklarını güçlü takım ruhları ile aktarıp jürileri etkilemeyi başardılar.

fll3

 

Ada Dijital Ajans