Özel Darüşşafaka Ortaokulu Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Gerçekleşti

Darüşşafaka Ortaokulu’nda öğrencilerin seslerini duyurduğu, fikirlerini paylaştığı, yönetim süreçlerine katılarak okul yaşamlarını daha iyi bir hale getirme yolunda adımlar attığı platformlar her zaman çok önemlidir. Bu nedenle her yıl olduğu gibi bu yıl da, ekim ayında, okulumuzda Öğrenci Meclisi seçim sürecini tamamladık.

8. sınıf öğrencilerimizden İnci Naz Sönmez, Muhsin Erdem Güder ve Petek Melek Arı, öğrenci meclisi başkanlığı için yarışırken; 5. sınıf öğrencilerimizden Asya Özdemir, Beren Üçel, Emine Beren Çürük ve Öykü Çinçik, başkan yardımcılığı için aday oldular.

9-25 Ekim günleri arasında Darüşşafaka değerleri çerçevesinde gerçekleşen propaganda süreci 26 Ekim Perşembe günü gerçekleşen seçimler ile tamamlandı. 2023-2024 eğitim öğretim yılında Öğrenci Meclisi, Meclis Başkanı Petek Melek Arı ve Başkan Yardımcısı Beren Üçel önderliğinde, okul arkadaşlarının fikirlerini yansıtarak öğrenci arkadaşlarının sesi olacak, okul yaşamını daha da zenginleştirecek.

29 Ekim’de, Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlama töreninde konuşan Öğrenci Meclisi Başkanı Petek Melek Arı, öğrenci meclisi ve sınıf temsilcileri aracılığıyla okulumuz öğrencilerinin fikirlerini temsil edeceklerini ve okul yaşamını daha keyifli kılmak adına çalışacaklarını belirtti.

Cumhuriyetimizin 100., Okulumuzun 160. yılını kutlarken, Öğrenci Meclisi’nin bu tarihî dönemde görev almasından gurur duyuyoruz. Geleceği aydınlatan genç liderlere başarılar diliyoruz.

Ada Dijital Ajans