Özel Darüşşafaka Lisesinde “Kariyer Günü” Etkinlikleri Düzenlendi

Özel Darüşşafaka Lisesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi, 9 Nisan 2015 tarihinde düzenlediği Kariyer Günü Etkinliği kapsamında öğrencileri mesleki gelişim konusunda bilinçlendirmek amacıyla alanında uzman isimleri okulumuzda ağırladı.
karIMG_0628

Kariyer Günü, Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran Savaş İnan’ın açılış konuşması ile başladı. Sayın İnan, 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizin kariyer yolculuğunda belirlemesi gereken öncelikleri anlatarak, heveslerinden vazgeçmemelerinin kendilerini gerçekleştirmeleri için çok önemli olduğunu vurguladı.
karIMG_0859
Etkinliğe; İstanbul Teknik, Boğaziçi, Yeditepe, İstanbul Bilgi, Özyeğin, Kadir Has Üniversitelerinden ve çeşitli alanlarda çalışan meslek profesyonellerinden yirmi iki meslek grubunu sunmak üzere yirmi dört temsilci katıldı.

kariyer3
Sarıyer Kaymakamımız Sayın Gürsoy Osman Bilgin, öğrencilerimizle Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümleri hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaştı.
kariyer4
Gün boyunca sınıflarda üç oturum sunum yapan katılımcılar, çalışma hayatıyla ilgili deneyimlerini paylaşarak, öğrencilerin ilgi duydukları alanlara doğrudan sektörün içinden bakmalarına olanak tanıdı.
kariyer5
Darüşşafaka Eğitim Kurumları, ülkemizin geleceği olan pırıl pırıl gençlerimizin her alanda olduğu gibi meslek seçiminde en doğru kararı alabilmeleri için, hazırladığı etkinliklerle yol göstermeye devam edecektir.

kariyer6

IMG_1076

Ada Dijital Ajans