Özel Darüşşafaka Lisesi Kariyer Günü Etkinlikleri

Özel Darüşşafaka Lisesi tarafından, 6 Nisan 2016 tarihinde düzenlenen Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Sayın Nevzat KULABEROĞLU ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M.Talha ÇAMAŞ’ ın açılış konuşması ile başlayan “Kariyer Günü” etkinliğinde, alanında uzman isimler öğrencilerimizle buluştu.

Okul Müdürümüz ve Kampüs Koordinatörümüz Sayın Nevzat KULABEROĞLU, öğrencilerimize doğru meslek seçimine giden yolun bireyin kendini tanımasından, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda farkındalığını arttırmasından geçtiğini söyledi. Bu süreçte lise yıllarında gerçekleştirilen tüm çalışmaların önemli olduğunu ifade etti.
kry (1)

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M.Talha ÇAMAŞ, doğru meslek seçiminin önemini vurgulayarak, kariyer yolculuğunda belirlenmesi gereken önceliklerin neler olduğunu, fark yaratabilmek için araştırmacı, sabırlı ve tutkulu olmanın önemini vurguladı.

Gün boyunca konuklarımıza eşlik eden hazırlık sınıfı öğrencilerimiz açılış konuşmaları sonrasında, katılımcılarımızın ve öğrencilerimizin belirlenen sınıflarda yerlerini almalarını sağladılar. Etkinliğe; İTÜ, Yeditepe, Özyeğin, Kemer Burgaz ve Bahçeşehir Üniversitelerinden öğretim üyeleri ile alanda profesyonel olarak çalışan toplam 23 konuk katıldı. Gün boyunca sınıflarda sunum yapan ve öğrencilerimizin sorularını yanıtlayan katılımcılar, çalışma hayatıyla ilgili deneyimlerini de paylaştılar.
kry (1)

Kariyer Günümüzde; Volkan ÖZKAYA Hukuk; Gürkan GÜMÜŞSUYU Tıp, Yrd.Doç.Dr. Gülçin BALAMİR COŞKUN Siyaset Bilimleri ve Uluslar arası İlişkiler, Yrd. Doç.Dr. Banu KOÇER Sosyoloji, Mertan YILMAZ Psikoloji, Burçin SAPAZ Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği, Feza KORA Mimarlık, Bahadır TANYOLAÇ Pilotaj, Barış ÖZÇİMEN Makine Mühendisliği, Berk ORBAY Endüstri Mühendisliği, Orkun ŞAHMALI Ekonomi/ İktisat/ İşletme, Serhan TAVAS Diş Hekimliği, Yiğit ÇAY Uçak Mühendisliği, Doç.Dr. Özge SAMANCI Gastronomi, Doç.Dr. Tuğrul TANYOL Halkla İlişkiler, Erkan ÜNALAN Radyo, Televizyon, Sinema, Oğuz ÖZSOY Elektrik/ Elektronik Mühendisliği, Doç.Dr. Emine GÖRGÜL İç Mimarlık, Polen KOÇAK Moleküler Biyoloji ve Genetik/ Genetik Mühendisliği, Arzu KESKİN Veterinerlik, Prof.Dr. Ercan ERTÜRK Mekatronik Mühendisliği, Mehmet ERKTİN İnşaat Mühendisliği, İrem ŞARMAN Lojistik alanlarının tanıtımını yaptılar.
kry (1)

Ada Dijital Ajans