Özel Darüşşafaka Lisesi Kariyer Günü Etkinlikleri

Özel Darüşşafaka Lisesi tarafından, 4 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen, Darüşşafaka Lisesi Müdürü Ayşe Görey’in açılış konuşması ile başlayan “Kariyer Günü” etkinliğinde, alanında uzman isimler öğrencilerimizle buluştu.

Microsoft CTO’su Onur Koç, “geleceğin teknolojileri ve yapay zekâ” temalı interaktif sunumunda günümüzde programların nasıl öğrenildiğini, Türkiye’deki yapay zekâ proje örneklerini, gelecekte öğrencilerin önündeki fırsatları ve bu fırsatları daha iyi bir dünya için nasıl kullanabilecekleri konusunu örneklerle işledi.

Gün boyunca konuklarımıza eşlik eden öğrencilerimiz açılış konuşmaları sonrasında, katılımcılarımızın ve öğrencilerimizin belirlenen sınıflarda yerlerini almalarını sağladılar. Etkinliğe İTÜ, Medipol Üniversitesi, Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesinden öğretim üyeleri ile alanında profesyonel olarak çalışan toplam 21 konuk katıldı. Gün boyunca sınıflarda sunum yapan ve öğrencilerimizin sorularını yanıtlayan katılımcılar, çalışma hayatıyla ilgili deneyimlerini de paylaştılar.

Kariyer Günümüzde,
Abdürrahim MAZLUMOĞLU – Bilgisayar-Yazılım Müh.; Cem BAKIRCI – Diş Hekimliği, Neda TANER ve Esin ERCİN – Eczacılık, Ufuk DİNÇ Elektrik – Elektronik Müh., Taner KANDEMİR – Endüstri Müh., Dr. Öğr. Üyesi Yalçın ÜNSAN – Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri İşletme Müh., Burcu DAL GÖKALP – Hukuk, Duygu KAPLAN – İşletme, Selmin ARTEMİZ – Konservatuar, Gonca TÖZEN – Makine Müh., Selçuk YİĞİTEL – Subay, Aslı Yavuz SÜRMEN – Mimarlık-İç Mimarlık, Doç. Dr. Gülay BULUT – Moleküler Biyoloji ve Genetik, Ömer KORKMAZ – Pilotaj, Irmak BÜYÜKUTKU – Psikoloji, Hasan KÖROĞLU – Radyo, Televizyon, Sinema, Melike AKOVA – Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Dr. Kıvanç Derya PEKER – Tıp, İsmail TAŞDEMİR – Turizm ve Otelcilik, Can YAYIMLAR – Uçak-Uzay Mühendisliği alanlarının tanıtımını yaptılar.

Ada Dijital Ajans