ÖZEL DARÜŞŞAFAKA LİSESİ 2017 KARİYER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Özel Darüşşafaka Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi, 6 Nisan 2017 tarihinde düzenlediği Kariyer Günü Etkinliği kapsamında, öğrencileri mesleki gelişim konusunda bilinçlendirmek amacıyla, alanında uzman isimleri okulumuzda ağırladı.

Kariyer Günü, ESAS Holding CEO’su Çağatay ÖZDOĞRU’nun açılış konuşması ile başladı. Sayın ÖZDOĞRU, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimizin kariyer yolculuğunda belirlemesi gereken öncelikleri anlatıp uzmanlığın, fark yaratabilmenin, çok çalışmanın ve disiplinin önemi üzerinde durdu.

Etkinliğe TAV, Türk Hava Yolları, Kemerburgaz Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, MEF Üniversitesi gibi birçok kurumdan 21 meslek grubunu tanıtmak üzere 21 temsilci katıldı. Gün boyunca sınıflarda üç oturum sunum yapan katılımcılar, çalışma hayatıyla ilgili deneyimlerini paylaşarak öğrencilerin ilgi duydukları alanlara doğrudan, sektörün içinden bakmalarına olanak tanıdı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, geleceği pırıl pırıl olan gençlerimize her alanda olduğu gibi meslek seçiminde de en doğru kararları alabilmeleri için hazırladığı etkinliklerle yol göstermeye devam edecektir.

Ada Dijital Ajans