Okulumuzda Japon Kültür Rüzgârları Esti!

Darüşşafaka Eğitim Kurumları “Tüketme Yaşat Komitesi” tarafından 12-16 Ocak 2015 tarihlerinde organize edilen Japon Kültür Haftası’nda İstanbul Japon Başkonsolosluğu desteğiyle okulumuzda ve kampüsümüzde Japon kültür rüzgârları esti.
1. fotoğraf

Hafta içi 5 gün süren Japon Haftası tanıtımlarında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz; Origami’den, Sushi yapım atölyesine, Kendo Savunma Sanatı’ndan, geleneksel Kedo Davul Ritm Atölyesi’ne ve Japonya’nın geleneksel kıyafetlerine kadar daha birçok konuda merak ettikleri sorulara yanıt buldular.
2. fotoğraf 7.fot

 

 

 

 

13 Ocak Salı günü 15:30-16:30 saatleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Kendo Kulübü iş birliği ile spor salonumuzda gerçekleşen “Kendo Savunma Sanatı” workshop ve gösterisine öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterirken eş zamanlı Japonya İstanbul Başkonsolosluğu Halkla İlişkiler Danışmanı Sayın Akiko YAMADA tarafından bir grup öğrencimiz ile “Japonya’yı Tanıyalım” etkinliği yapıldı. Etkinlik sonrasında ise “Quiz Show” yarışması gerçekleştirildi.

9.foto 4. fotoğraf
15 Ocak Perşembe günü İstanbul Japon Başkonsolos Yardımcısı Sayın Yoshufumi SASATANI ve Afet Uzmanı Sayın Yoshinori MORWAKI; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri ve Okul Müdürleri ile görüşerek öğrencilerimizle bir araya geldi. Aynı gün saat 15.30’da ise okulumuz spor salonunda Kedo Davul Show ve mutfakta öğrencilerimiz ile birlikte Sushi yapımı gerçekleşti. Öğle yemeğinde ise tüm Darüşşafaka Ailesi Japon Kültürüne ait yemekler ile buluşturuldu.
5 . fotoğraf6 . fotoğraf

66.fot

Japon Kültür Haftamızı organize etmemize büyük destek veren mezunumuz Yusuf Kutlu (DŞ’70), koleksiyonundan getirdiği Japon objeleri ve kaligrafi örneklerini de bizlerle paylaştı, söz konusu obje ve eserler hafta boyunca okulumuzda sergilendi.

8.foto

Hafta kapsamında Bilgisayar bölümümüz Japonya ile ilgili bir teknoloji panosu; Sosyal Bilgiler ve Yabancı Diller bölümlerimiz ise Japonyayı anlatan Türkçe-İngilizce bir tanıtım panosu hazırladı. Panolar hafta boyunca sergilendi.

Ada Dijital Ajans