Okulumuza Dokuz Meyve Ağacı Kazandırdık

20160525_144321 (1)
25 Mayıs 2016 tarihinde MYP Toplum Hizmet Projeleri kapsamında 7D sınıfı ve 5C sınıfı ortak bir çalışma yaptı. TEMA’nın desteğiyle yürütülen çalışmada öğrencilerimiz  bu yıl okulumuza üç kiraz, üç erik ve üç elma ağacı kazandırdılar.

Aylar öncesinden proje ile ilgili fikir üreten öğrencilerimiz kendi cep harçlıklarından artırdıkları ve öğretmenlerinin desteğini alarak biriktirdikleri paralarla okullarında kendin sonra gelecek olanlar meyvelerini yiyebilsin diye meyve ağaçları aldılar. Konuyla ilgili TEMA vakfından yardım alan öğrencilerimize TEMA Sarıyer İlçe Sorumlusu Meltem Sagu; öğretmenleri Pınar Kızay, Tülin Burgun ve Yeşim Seven liderlik etti.
agac1
25 Mayıs Çarşamba günü okulumuza gelen Sarıyer İlçe Sorumlusu Meltem Sagu, öğrencilerimize erozyon, toprak kullanımı, su kaynaklarının korunmasının önemi konulu bir sunum yaptı. Sunumu keyifle dinleyen öğrencilerimiz daha sonra gruplara ayrılarak okulumuzun çeşitli alanlarına meyve ağaçlarını diktiler. Ülkemizin akciğerleri ormanlarımızın ve en önemlisi topraklarımızın korunmasının önemini yaparak yaşayarak öğrenen öğrencilerimiz bir fidanı toprağa dikmenin, ona can suyu vererek ona hayat vermenin keyfini hep birlikte yaşadılar.

Hisilicon Balong

20160525_153050

Ada Dijital Ajans