Okul Başkanlık Seçimi

Demokrasinin en temel değerlerinden olan seçme ve seçilme hakkı, Darüşşafakalı öğrenciler tarafından her yıl olduğu gibi bu sene de birebir deneyimlendi. Cumhuriyetimizin 99. yılını kutladığımız, kalplerimizin en kıymetli bayramla dolup taştığı günlere denk gelen başkan adaylarımızın kürsü konuşmaları, gelecek güzel günlere olan inancımızı artırdı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini, demokrasiye olan inancını kılavuz edinen öğrencilerimiz; barış, nezaket, saygı ve hoşgörü değerleri çerçevesinde propaganda sürecini tamamladılar. Bu süreçte, önceden belirlenen program dahilinde sınıfları tek tek ziyaret eden başkan adayları ve komite üyeleri vaatlerini kardeşleri ile paylaştılar. 

Bir hafta boyunca, okulun önceden belirlenen alanlarında, vaatlerini sıralayan ve kendilerini seçmenlerine tanıtan başkan adayları, aynı zamanda hazırladıkları posterleri de okulun çeşitli yerlerine asma fırsatı buldular. Tüm öğrencilerimiz; ayrıştırmadan, ötekileştirmeden aksine birleştirerek ve bütünleştirerek, demokrasinin özünü okul sıralarında kavramış bireyler olarak seçim sürecini tamamladılar. 

27 Ekim Perşembe günü, gizli oy açık sayım yöntemiyle gerçekleşen oylama sonucunda, 8-C sınıfından Elif Tuana Kukku, ortaokul meclis başkanı; 5-C sınıfından Emrah Sevgi ise ortaokul meclis başkan yardımcısı olmuştur.

Okulumuzda demokrasinin birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçimlerini ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi, okul meclis başkanımızı ve başkan yardımcımızı kutluyor, verimli bir yıl geçirmelerini diliyoruz. 

Ada Dijital Ajans