Öğrencimiz Muradiye Kaya Purdue Üniversitesi’ndeydi!

image2

 

ABD İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institutes yaz programına kabul alan 11. Sınıf öğrencimiz Muradiye Kaya, 27 Haziran-25 Temmuz 2015 tarihleri arasında Purdue Üniversitesi’nde düzenlenen programa katıldı.

Benjamin Franklin’in 300.doğum yıldönümü anısına ilki 2006 yılında yapılan Program, Franklin’in miras bıraktığı beş konu alanı üzerine beş ayrı modül ile yapılandırılıyor. Program çerçevesinde Kaya, Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi, Medya ve iletişim, Vatandaşlık eğitimi ve demokratik vatandaşlık, Toplum Hizmeti ve gönüllük ile Bilim alanlarında çeşitli etkileşimsel sınıfların, seminer ve atölye çalışmalarının, gezilerin, webinarların ve telekonferansların düzenlendiği programa katıldı.

image1

image4

image3

Amacı farklı kültürlerden gelen Avrupalı ve Amerikalı gençlerin arasındaki etkileşimi arttırmak ve güçlendirmek, edindikleri bilgi ve becerileri çevreleriyle ve yaşadıkları toplumla paylaşacak genç liderlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak olan programa Türkiye’den kabul edilen 2 öğrenciden biri olan Kaya, Avrupa’dan 35 ve ABD’den 10 öğrencinin katılacağı programda ülkemizi ve okulumuzu temsil etti.

Ada Dijital Ajans