Öğrencilerimiz Robert Koleji Maker Etkinliğindeydi

9

Lise seviyesindeki 18 öğrencimiz, 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü, Robert Kolejinin ev sahipliğinde düzenlenen RC Maker etkinliğine katıldı. Öğrencilerimize Darüşşafaka Tekno Girişimcilik Gençlik Merkezi Uzmanımız Sinem Taviloğlu eşlik etti.

2

6

Etkinlik öncelikli olarak bir saatlik açılış konuşmasıyla başladı. Katılan üç konuşmacının  sohbet havasında gerçekleştirdiği konuşmada, gençler için oldukça ilham verici noktalara değinildi. Özellikle 12 yaşındaki Mucit Eray Aktokluk’un, gerçekleştirdiği projelerini anlatması ve bu noktaya gelirken ne tür yollardan geçtiğini paylaşması, katılımcı gençlerin, bir şeyler başarabilmek için yaşın önemli olmadığını göstermesi açısında önemliydi.

Farklı okullardan öğrencilerin ve bununla birlikte profesyonellerin katıldığı etkinliğe yaklaşık 700 kişi katıldı. Hem okullardan gelen öğrenciler hem de profesyoneller sabah 09.00’dan akşam 16.30’a kadar teknoloji alanında çeşitli atölyeler gerçekleştirdiler. Öğrenciler de gün boyu, ilgilendikleri konulardaki atölyelere katılım göstererek hem kendilerini geliştirme imkânı buldular hem de kendileriyle aynı konulara ilgi duyan yaşıtlarıyla tanışma ve iletişim kurma             fırsatı yakaladılar. Okulumuzdan ise robot kulübü ve ayrı bir grup öğrencimiz atölye düzenlediler.

Robot atölyesi düzenleyen öğrencilerimiz: : Mertcan Gür, Zeynep Tuna, Şevval Aygül, Ömer Öz , Nur Evşan Birinci, Aslıhan Okur, Şevval Keskin

Bireysel atölye düzenleyen öğrencilerimiz : Ömer Yüzçeler, Aykut Keskin, Doğuhan Aras, Cem Arda Fil, Doğagün Örsel.

Atölyelere katılan öğrencilerimiz ise şu şekildedir: Mustafa Kemal Eroğlu, Ozan Kemal Kökova, Kerem Yöndem, Ali Burak Kara, Muhammet Öngel, Songül Güreli, Burak Uğur,

5

Ada Dijital Ajans