Öğrencilerimiz LIMUN ve MUNESCO Etkinliklerine Katıldılar

11.Sınıf Öğrencilerimiz LIMUN Konferansına Katıldılar

LIMUN (London International Model United Nations) konferansı Londra’da 2010 yılından itibaren düzenlenmekte olan üniversite seviyesinde olan prestijli bir MUN konferansıdır. 2016 yılına kadar sadece üniversite öğrencileri katılımı ile organize edilen konferansa 2016 yılından itibaren sınırlı sayıda lise öğrencisi kabul edilmektedir.

Konferans pandemi nedeniyle 26-28 Mart 2021 tarihleri arasında online olarak düzenlenmiştir. Bu yıl konferansa 100’ün üzerinde (İngiltere, Avrupa ülkeleri, Asya ve İskandinavya ülkelerinden) farklı uluslardan ortalama 1500 öğrenci katıldı. LIMUN konferansına katılım için kabul gören 11. Sınıf öğrencilerimiz Ayşe Karaka ve Tuana Zengi konferans katılımları ile verimli bir deneyim kazandılar. Katılımcıların çoğunun İngiltere, Galler ve İskoçya’daki Gramer okulları, üniversiteler ve bazı liselerden olduğu konferansta 11. Sınıf öğrencilerimiz en genç katılımcıların arasında yerlerini aldılar ve delegeleri oldukları komitelerde başarı ile katılım gösterdiler.

Sürecin online olarak sürdürülmesinden dolayı organizasyonun aldığı karar ile bu yıl oturumların rekabetçi bir ortamda devam etmemesi ve doğal işleyişinde devam edebilmesi adına hiç bir katılımcıya ödül verilmemiştir.

10. ve 11. Sınıf Öğrencilerimiz 26-28 Mart Tarihlerinde MUNESCO Konferansına Katıldılar.

Ankara Bilkent Laboratuvar Uluslararası Okulları tarafından düzenlenen MUNESCO (Model United Nations Scientific and Cultural Organization) konferansına 10. Sınıflardan 4 öğrencimiz, 11. Sınıflardan 3 öğrencimiz olmak üzere toplam 7 öğrencimiz katıldı. Bu yıl pandemic 17.si düzenlenen konferans pandemic nedeniyle online olarak gerçekleşti. Bu yıl konferansın konusu “Broader Vision Brighter Future” (Daha geniş bakış açısı daha aydınlık gelecek) konulu konferansa Türkiye’nin farklı illerinden ve Asya ülkelerinden farklı ulusların da katılıdığı konferansta öğrencilerimiz, delegesi oldukları ülkeler ve bulundukları komitelerde münazaralar yaptılar ve çözüm önerilerinde bulundular. Verimli bir hafta sonu geçiren öğrencilerimiz MUN deneyimlerini geliştirme imkanları buldular.

Ada Dijital Ajans