Öğrencilerimiz “İstanbul” Temalı “Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali”ndeydi

10- 11 Nisan 2019 tarihlerinde Maltepe Üniversitesi ve Roman Kahramanları Dergisi’nin ortaklaşa hazırladığı “IV. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali”nin bu yılki konusu “Bir Roman Kahramanı Olarak İstanbul”du.
Üzerine çok sayıda roman, öykü, şiir yazılan; fotoğraf ve film çekilen, dünyanın en büyük kentlerinden biri olup aynı zamanda birçok kültürün kesiştiği nokta olan “İstanbul”un konu edildiği festivale, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Serpil Pazar rehberliğinde 9., 10., ve 11. sınıflardan on beş öğrenci katıldı. Sorularıyla ve bilgileriyle katılımcıların dikkatini çeken öğrencilerimiz, etkinlikte sergiledikleri tavır, davranış ve duruşlarıyla oradaki herkesin hayranlığını kazandılar.

Bizler, okulumuzu bu festivale davet eden Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sayın Betül Çotuksöken’e, festivalin her adımında bizimle ilgilenen görevlilere, özellikle Roman Kahramanları dergisinden Ömer Asan’a çok teşekkür ediyor; gelecek festivallerde yeniden buluşmayı özlemle bekliyoruz.

Ada Dijital Ajans