Öğrencilerimiz GE-Genç Başarı Eğitim Vakfı İnovasyon Kampı’ndaydı.

inv3
Lise seviyesindeki dokuz öğrencimiz, 16 Nisan 2016 Cumartesi günü General Electric ve Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliğinde, General Electric Inovasyon Merkezi’nde düzenlenen GE –Genç Başarı Eğitim Vakfı İnovasyon Kampı’na katıldı. Öğrencilerimize Darüşşafaka Tekno Girişimcilik Gençlik Merkezi Uzmanımız Sinem Taviloğlu eşlik etti.
inv2
On farklı okuldan onar öğrencinin katıldığı kampta; her okuldan bir öğrenci yer alacak şekilde on grup oluşturuldu. Her grubun başında profesyonel bir mentor bulunduğu yarışmada takımlar enerji ve sağlık alanlarında bir soruna çözüm üretmeye çalıştı. Günün sonunda jüri, takımların ürettikleri fikirleri değerlendirdi.
Günün sonunda, okulumuz öğrencilerinden Şule Barman’ın da içinde bulunduğu “Pratik Check-up Makinesi” fikrini üreten grup, jürinin değerlendirmeleri sonucu birinciliğe layık görüldü.
inv9
İnosvasyon kampına katılan liseli öğrencilerimiz: Neşe Çelik, Gamze Saraç, Aylin Güçlü, Şule Barman, Mustafa Kemal Eroğlu, Kerem Yöndem, Ali Burak Kara, Ozan Kemal Kökova, Muhammed Öngel

Ada Dijital Ajans