Nesin Vakfı Şirince “Liseler İçin Felsefe” ve “Özgürlük Felsefesi Yaz Okulu”ndaydık

Nesin Vakfının Şirince’de düzenlemiş olduğu “Liseler için Felsefe” ve bu yıl ilki düzenlenen “Özgürlük Felsefesi Yaz Okulu”na 12. sınıf öğrencilerimizden Elif Avcı (Felsefe Yaz Okulu) ile Yasemin Yur (Özgürlük Felsefesi Yaz Okulu) katıldı.

30 Temmuz- 5 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Liseler için Felsefe Yaz Okulu”nda öğrencimiz Elif Avcı, felsefenin temel problemlerinin irdelendiği, akranlarıyla felsefi düşünebilmenin gereklerinin tartışıldığı bir eğitim programına dâhil oldu. Bu programda felsefe tarihinin temel soruları, filozofların metinlerinin analizleri, dünya sorunları karşısında felsefi duruş sergileme yöntemlerine dair konular çeşitli üniversitelerden gelen eğitmenler tarafından öğrencilerle birlikte tartışıldı.

9-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Özgürlük Felsefesi Yaz Okulu”nda ise öğrencimiz Yasemin Yur, özgürlük probleminin felsefe tarihinde nasıl ele alındığına, özgürlük-sorumluluk ilişkisinin nasıl gerçekleştiğine ilişkin temel metinleri hocalar eşliğinde tartışma ve perspektif geliştirme fırsatı buldu.

Ada Dijital Ajans