NBA All-Star Multination Basketball Sports Visitors Programında Darüşşafaka’yı Temsil Ettiler

Basketbol takımı öğrencilerimiz arasından seçilen Arda Mert OK, Merve KOYUNCU, Mert Can KAYA ve antrenörleri Candan TEKİN, 05-17 Şubat 2014 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye Basketbol Federasyonunun daveti üzerine “The U.S. Department of State Bureau of Educational and Cultural Affairs Sports Diplomacy Division”ın düzenlediği “NBA All-Star Multination Basketball Sports Visitors” programına katıldılar.

bbbb1

bbb2

Arjantin, Kırgızistan, Lübnan, Nijerya, Güney Kore ve Türkiye’den on sekiz genç sporcu ve altı antrenör, basketbolun merceğinden Amerikan kültürü ve değerleri hakkında bilgi aldılar ve bunun yanı sıra farklı ülkelerden sporcularla bir araya geldiler. 

Öğrencilerimiz; programda yer alan basketbol antrenmanları, eğitimleri, çeşitli çalışmalar, okul, üniversite ve spor salonu ziyaretleri gibi birçok faaliyete katıldılar. Ayrıca New Orleans’ta düzenlenen NBA All-Star maçlarını da izleme fırsatı yakalayan öğrencilerimiz programlarını başarı ile tamamlayarak sertifikalarını aldılar.

bbb3
Sporcular: Arda Mert OK, Merve KOYUNCU, Mert Can KAYA
Basketbol Antrenörü: Candan TEKİN

Ada Dijital Ajans