Murat Dayanıklı Okulumuz 10. Sınıf Öğrencileriyle Buluştu

17 Şubat 2014’te okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen bir etkinlikte Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Murat Dayanıklı, 10. sınıf öğrencileriyle bilgi ve deneyimlerini paylaştı.
md_0344
Medibiz Sağlık Hizmetleri’nin ortağı ve başkanı olan Murat Dayanıklı, “çalışmak, çok çalışmak ve akıllı çalışmak” kavramları üzerinde durarak bunların başarıya giden yolda ilk basamak olduğunu vurguladı. İkinci basamağın ise “hedef belirleme” olduğunu ve belirlediğimiz bu hedefe ilerlerken kilit taşlarına dikkat ederek ilerlememiz gerektiğini açıkladı. Hedefin net ve büyük olmasının önemine değindi. Hedeflediğimiz yolda ilerlerken pozitif olmanın saygı, hoşgörü ve mutluluğu da beraberinde getirdiğini ifade eden Dayanıklı, bu duruma ilişkin bilgi ve deneyimlerini paylaştı.
md_0355
Buna ek olarak sağlıklı olmak, zararlı alışkanlıklardan uzak durmak, spor yapmak gibi konularda özenli davranmanın önemi, faydası ve hayata katkılarından bahsetti. Sosyal sorumluluk çerçevesinde “Herkes, kendi için gösterilen çabayı belirli bir noktaya geldikten sonra başkaları için de göstermelidir” düşüncesinin altını çizdi.
md_0375

Ada Dijital Ajans