Lisemizin Erasmus Projesinin İtalya Hareketliliği Gerçekleşti

ø;

Lisemizin, Projeler Birimi koordinasyonunda yürütülen “Women As Spiritus Movens Towards Equality in the European Citizenship” isimli Türkiye Ulusal ajansı destekli Erasmus + Projesi’nin 5. Uluslararası toplantısı 25 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihleri arasında İtalya’nın Gubio kasabasında gerçekleşti.
ersait
İtalya hareketliliğine öğrencilerimizden Zeynep Tuna, Elif Çağla Karanfil, Muhammet Ali Şentürk, Aycan Özgültekin ve Serra Dip ile proje koordinatörü Meltem Ceylan Alibeyoğlu ve Biyoloji öğretmenlerimizden Ayşegül Sevimay katıldı.

6 ülke ile Erasmus + Stratejik Ortaklıklar Okul Eğitimi Projesi kapsamında yürütülen projemizde öğrencilerimiz, Proje kapsamında İtalya hareketliliğinde “A.13 “Sports and arts preventing gender violence” ve “A.12 “ Through the eyes of a woman” görevleri kapsamında okul proje ekibi öğrencilerimizle hazırladıkları çalışmaları sundular.

ø;

Öğrencilerimiz A13 kodlu görevlerinde kadına yönelik şiddet konularından 2005-2015 yılları arasındaki ülkemizdeki verileri inceleyen öğrencilerimiz bu verileri, uygulanan ülke politikalarını ve sorunun çözümü olabilecek önerilerini padlet programına aktardılar. Bu konuda hazırladıkları afişi ve sloganı da proje ortakları ile paylaştılar.
A12 görevi kapsamında Yakacı bağışçılarımızdan Nesrin Yılmaz ile Erasmus projemiz kapsamında 20.yüzyılda kadın konusunda yapılan video kaydı, diğer ülkelerdeki video kayıtları ile birleştirildi. Profesyonel bir sanatçının bir araya getirdiği videolar bir film haline getirilerek İtalya’da bir sinema salonunda Erasmus öğrenci ve öğretmenlerine sunuldu.

ø;

Konuk okuldaki iyi uygulamaların da sunulduğu öğretmen toplantılarında projenin kalan son iki görevi ve bunların nasıl yapılandırılacağı konusunda da detaylı bir çalış yapıldı ve takvim oluşturuldu.

ø;

Ada Dijital Ajans