“Lise Sonlar Darüşşafakalı Üniversitelilerle Buluşuyor” Paneli Gerçekleştirildi

user comment

Darüşşafaka Lisesi son sınıfında okuyan üniversite adayı öğrenciler, Darüşşafaka Lisesi mezunları ile “Lise Sonlar Darüşşafakalı Üniversitelilerle Buluşuyor” panelinde bir araya geldi.

7 Aralık 2015 Pazartesi saat 15.00’te gerçekleştirilen panele, Darüşşafaka Lisesi 2012 mezunu ve İTÜ Mimarlık 4. sınıf öğrencisi Cemre Karaoğlan, Darüşşafaka Lisesi 2012 mezunu ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Zeynep Kutlu, Darüşşafaka Lisesi 2014 mezunu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Neslihan Balta, Darüşşafaka Lisesi 2014 mezunu ve İTÜ İnşaat Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Çağlar Güner katıldı.

Darüşşafaka Lisesi mezunu üniversiteli gençlerimiz; 12. sınıfta okuyan arkadaşlarına, üniversitelere giriş sınavlarına hazırlık süreci ile ilgili düşüncelerini, duygularını, deneyimlerini aktardılar. Aynı dönemlerde karşılaştıkları sorunları ve sorunlara karşı buldukları çözümleri arkadaşlarıyla paylaştılar. Mezunlarımız, arkadaşlarının sorularına içtenlikle cevap verdiler.

Mezun gençlerimiz; üniversite ve bölüm seçimlerini, tercihlerini, seçtikleri üniversitelere gidince beklentilerinin ne ölçüde karşıladığını arkadaşlarına anlattılar. Ayrıca, üniversite ortamını anlatarak bir anlamda onlara duygusal yoldaşlık yaptılar.

Ada Dijital Ajans