Levend Kokuludağ İle Söyleşi

27 Şubat 2014 tarihinde okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen etkinlikte Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu üyesi Levend KOKULUDAĞ 9. Sınıf öğrencilerimizle buluşup bilgi ve deneyimlerini paylaştı.
Nasıl başarılı olunur konusunda konuşan Levend KOKULUDAĞ, konuşmasına ailesinden ve kendi çocukluğundan bahsederek başladı. Her şeyin çocuklukta başladığını ve zaman içerisinde geliştiğini belirtti. 15 yaşından itibaren her yaz çalıştığını söyleyen KOKULUDAĞ, farklı sektörlerde çalışmanın hayatını pozitif yönden etkilediğini söyledi. Konuşmasına hayatından kesitlerle devam eden KOKULUDAĞ yabancılarla çalışmanın hayatına çok büyük katma değer kattığını ifade etti. Genç yaşına rağmen üst düzey şirketlerinde yöneticilik yapan KOKULUDAĞ, yaratıcı olmanın ve pes etmemenin önemi üzerinde durdu.
lekoIMG_0772
Türkiye’nin geleceği hakkında da konuşan KOKULUDAĞ gelecek 15 yılda milli hasılatın 15 bin dolardan, 25 bin dolara çıkamaması hâlinde krize gireceğini, yabancı hukukçulara ülkemizi kanıtlamamız gerektiğini, aksi taktirde rakiplerin sayısının ve işsizliğin artacağını söyledi.
lekoIMG_0764
Disipline, bilime ve ahlaka önem vermenin başarıyı getireceğini vurgulayan KOKULUDAĞ, kendimize de zaman ayırmamız gerektiğini, uykunun başarının en büyük etkeni olduğunu vurgulayarak spor yapmak ve müzik yapmanın da öneminden bahsetti. En büyük sermayeniz kendinizsiniz diyen KOKULUDAĞ yabancı dil öğrenmenin gelecekte iş yaşamında ve özel yaşamda öneminden bahsetti. Darüşşafaka’nın da çok önemli olduğunu ve son beş yılda muazzam bir yere geldiğini belirten KOKULUDAĞ, sadece bir Darüşşafaka’nın yeterli olmadığını ve en az on tane Darüşşafaka açılması gerektiğini aktardı.
Hayatından anlattığı kesitlerle öğrencilerimize aktardığı bilgiler için Levend KOKULUDAĞ’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.
lekoIMG_0756

Ada Dijital Ajans