“Kod Saati” Etkinliği Kapsamında Öğrencilerimiz Üç Farklı Etkinliğe Katıldı

kod4

Tüm dünyada 7-13 Aralık haftasında düzenlenen; gençleri kodlama ve bilgisayar bilimleriyle buluşturmayı amaçlayan “Hour of Code” etkinliğine öğrencilerimiz, 11 Aralık Cuma günü okul sonrasında gerçekleşen üç farklı etkinlikle katıldı.
Finansbank, Habitat, Microsoft Türkiye ortaklığında yürütülen “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” projesinin ilk dersi, 11 Aralık Cuma günü gerçekleşti. Projenin eğitmeni olan Bilgisayar Öğretmenimiz Serap Sayım’ın yürüttüğü çalışmaya, 6. ve 7.sınıf seviyesindeki 15 öğrencimiz katıldı. Öğrencilerimiz 4 hafta boyunca “Kodu Game Lab” programı kullanarak 3 boyutlu oyun programlama eğitimi alacaklar. Bu etkinlikle kodlama eğitiminin her geçen gün öneminin artmasıyla öğrencilerimizin eğlenerek program kodlamayı öğrenmesi amaçlanmaktadır.
kod3
Kodlama haftasında gerçekleşen bir diğer etkinlik ise 8.sınıf seviyesinde 14 öğrencimizin katıldığı telefon oyunu kodlama çalışmasıydı. Tekno-Girişimcilik Gençlik Merkezi Uzmanımız Sinem Taviloğlu eşliğinde okulumuz bilgisayar laboratuarında gerçekleşen eğitimde, öğrencilerimiz temel kodlama fonksiyonları ve komutları ile ilgili bilgilenme ve pratik yapma şansı buldular.
Lise seviyesindeki 16 öğrencimiz de; Robert Kolej’de gerçekleşen “Kod Yazma” etkinliğine katıldı. Öğrencilerimize Meltem Ceylan Alibeyoğlu’nun eşlik ettiği etkinlikte öğrencilerimiz, kod yazma üzerine düzenlenen (“Arduino ile robot programlamaya giriş”, “Scratch” vb.) atölyelere ve sonrasında da NTV’de yayınlanan “Türk İşi” isimli televizyon programının yaratıcılarının konuşmacı olarak katıldığı kapanış törenine katıldılar.
kod2
robert-kod

Ada Dijital Ajans