Kaspersky Lab artık “Darüşşafaka Velisi”

Kaspersky Türkiye_rsz
Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey, Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya
150 yıldır “eğitimde fırsat eşitliği”nin sembolü Darüşşafaka Cemiyeti ile anlamlı bir sosyal sorumluluk hareketine imza atan, güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, “Darüşşafaka Velisi” oldu.

2013 yılının son çeyreğinde başlattığı bu hareket doğrultusunda, kişisel bilgisayarlar için yapılan her Kaspersky DVD ve kutu ürün alışverişinin 1 TL’sini Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlayan Kaspersky Lab, bu gelirle Darüşşafaka’da kaliteli eğitimle geleceğe hazırlanan 6 öğrencinin 1 yıllık eğitim giderlerini karşıladı.

Türkiye’de çocuk ve gençlerin dijital güvenlik konusunda bilinçlenmeleri için çalışmalar yürüten Kaspersky Lab, ayrıca Darüşşafakalı öğrencileri de bu konuda bilinçlendirmek amacıyla bir eğitim düzenledi.
Sertan Selçuk_rsz
Kaspersky Lab’in Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk

Kaspersky Lab’in Türkiye Genel Müdürü Sertan Selçuk, Darüşşafakalı öğrencilerin dijital dünyadan tam anlamıyla ve güvenli bir şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla keyifli bir sunum gerçekleştirdi. 7 ve 8’inci sınıflarda okuyan yaklaşık 150 öğrencinin katıldığı bu eğitimde, çocuklara dijital dünyada kendilerini bekleyen tehditler ve bunlarla başa çıkmanın yolları gösterildi.
Eğitimin sonunda, Sertan Selçuk’a, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu tarafından “Veli Sertifikası” takdim edildi.
Darüşşafaka Cemiyeti ile başlatılan bu anlamlı girişim ve çocuklara verilen dijital güvenlik eğitimiyle ilgili konuşan Sertan Selçuk, içinde bulunduğumuz dijital çağda, çevrimiçi dünyada en aktif olanların çocuklar ve gençler olduğunu hatırlattı. “Çocuklarımızın internet kullanımındaki yetenekleri sevindirici; ancak online tehditler karşısında korumasız olduklarını göz ardı etmememiz gerekiyor” diyen Selçuk, “Bu konuda ailelere, devlete ve özel sektöre önemli roller düşüyor. Biz Kaspersky Lab olarak bu sorumluluğun farkındayız. Tüm dünyada yürüttüğümüz siber suçlarla mücadelenin bir parçası olarak Türkiye’de de gençlerimizi ve çocuklarımızı online güvenlik konusunda bilinçlendirmeye devam edeceğiz” diye ekledi.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Talha Çamaş ise Darüşşafaka ile Kaspersky Lab arasında kurulan iş birliğiyle ilgili şunları söyledi: “1863’ten beri halktan aldığı destekle varlığını sürdüren Darüşşafaka’yı var eden, halkın ve sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden kurumların desteği… Daha çok çocuğun yaşamını kaliteli bir eğitimle değiştirmek ve öğrencilerimize sunduğumuz olanakları geliştirmek için yeni hedefler, yeni projelerle Darüşşafaka’yı hep nasıl daha ileriye götürebiliriz, onu düşünüyor ve çok çalışıyoruz. Bu yolculukta el ele yürüdüğümüz kurumsal destekçilerimizin varlığı bizim için çok değerli. Darüşşafaka’da eğitimine devam eden 6 öğrencimizin 1 yıllık eğitim giderlerini karşılayan Kaspersky Lab’a bu anlamlı desteklerinden dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca öğrencilerimize dijital güvenlik konusunda eğitim vererek bu konuda bilinçlenmelerine katkı sunduğu için de öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Darüşşafaka, öğrencilerinin bilgi birikimi ile hayal gücünü desteklemek ve teknoloji eğitimini geliştirmek için kurumsal destekçilerinin değerli katkılarına ihtiyaç duyuyor. Kaspersky Lab ile başlattığımız bu anlamlı iş birliğimizin sürekli olmasını temenni ediyorum. Var Ettiniz, Var Olun.”

Ada Dijital Ajans