İstanbul’daki “Girişimciler İçin Finansal Okuryazarlık Eğitimi”nin İkincisi Sarıyer Belediyesi’nde Gerçekleştirildi

Girişimciler İçin Finans Okuryazarlığı Eğitimi; “Girişimcilik Haftası” sebebiyle Sarıyer Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Sarıyer Kent Konseyi Kooperatif Çalışma Grubu öncülüğünde Sarıyer’de düzenlendi.
635618600224726747
İstanbul’da ikincisi düzenlenen eğitim; Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği, T.C Kalkınma Bakanlığı Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Visa Europe ortaklığında ve Cansu Aydemir’in eğitmenliğinde 5 Mart 2015 tarihinde Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi Karadeniz Salonu’nda gerçekleştirildi. Katılımcı sayısının 25 kişi ile sınırlandırıldığı eğitime, Sarıyer ilçesindeki üniversitelerde eğitim gören üniversite öğrencileri, Sarıyer Bölgesi’nde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Sarıyer Kent Konseyi temsilcileri ve Sarıyer Belediyesi müdürlüklerinden yetkililer katıldı.
635618600374795861
Isınma ve katılımcılar arasında kaynaşma oyunları ile başlayan eğitim sürecinde girişimcilik ve inovasyon, girişimcilikte başarının temel şartları, bütçe yönetme tüyoları, bütçemi yapıyorum, riskler, fizibilite ve finansal tablolar konularına değinildi.
635618600275113778
Eğitimin sonunda tüm katılımcılara katılım belgeleri verildi. Girişimciler İçin Finans Okuryazarlığı Eğitmeni Cansu Aydemir’e Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç, günün anısına plaket takdim ederek katkılarından dolayı teşekkür etti.
IMG_2196 (1)
“Girişimciler İçin Finansal Okuryazarlık Eğitimi”nin İstanbul’daki ilk uygulaması ise Cansu Aydemir eğitmenliğinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda gerçekleşmişti. 27 Şubat 2015 tarihinde 21 gönüllü Darüşşafakalı lise öğrencimizin katıldığı eğitime Uluslararası Girişimcilik Merkezi’nden Cem Arslan da katılarak destek oldu. Katılımcı Darüşşafaka öğrencileri eğitim sonunda katılım belgelerini alarak geleceğe yönelik hayallerini nasıl finansal temellere oturtabilecekleri hakkında bilgiye sahip oldular.

Ada Dijital Ajans