İrem Uşar ile Söyleşi

6.Sınıf Öğrencileri Yazar İrem Uşar’ı Konuk Etti

6.sınıf öğrencileri, Türkçe dersi kapsamında dönem okuma kitabı LataŞiba’nın yazarı İrem Uşar ile bir araya geldi.

23 Kasım’da Lise Lokalinde gerçekleşen söyleşiye tüm 155. dönem öğrencileri (6. Sınıflar)zoom üzerinden katılım gösterdi. Söyleşiye, öğrencilerin kendilerini bir uzay boşluğundaymış gibi hayal ederek evrendeki zıtlıkları düşünmeye yönlendirerek başlayan İrem Uşar, öğrencilerin meraklı sorularına içtenlikle yanıt verdi.

Öğrencilerin sorduğu sorulardan bazıları söyleşinin seyrini değiştirdi ve İrem Uşar, severek okuduğu kitaplardan ve yazarlardan söz etti. Uşar’ın, öğrencilerden birinin en beğendiğiniz yazarlar kimler sorusuna Aziz Nesin cevabını vermesiyle Aziz Nesin’in yarı Darüşşafakalı olduğuna değinildi.

Öğrencilerle gerçekleştirdiği samimi sohbetin ardından öğrencilerin LataŞiba kitabını okuduktan sonra kitapla ilgili hazırladıkları Lata ve Şiba kentine ait bayraklar incelendi. Uşar, öğrencilerin ürünlerini beğeniyle karşıladı ve öğrencilerin bu üretkenliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Darüşşafakadaki öğrencilerle bir araya gelmekten onur duyduğunu ifade eden İrem Uşar, öğrencilere okumaktan ve hayal etmekten hiç vazgeçmemelerini belirterek söyleşiyi sona erdirdi.

Ada Dijital Ajans