İnternet Gazeteciliği Kulübü Öğrencileri Basın Özgürlüğü Dersinde

DSC00609
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Adem Ayten, İnternet Gazeteciliği Kulübü öğrencileri ile Türkiye’de Basın Özgürlüğü konulu ders için bir araya geldi.
DSC00651 DSC00691
4 Kasım 2014 Salı günü Darüşşafakalı genç muhabirlerimiz ile bir araya gelen Ayten; basın tarihinden bahsederek özellikle Türkiye’deki basın özgürlüğüne değindi. Adem Ayten; kulüp kapsamında haber yazma, basın etiği ve kanunları gibi dersler alan öğrencilerimize basının hangi süreç ve olaylardan geçerek günümüze kadar ulaşabildiğini aktarırken genç muhabirlerimize gazetecilik hakkında ipuçları verdi.
İki saate yakın süren ders sonrasında ortaokul öğrencilerimizden Sinem Şengezer ve Ceren İrvanlıoğlu Aydem Ayten’e hediyelerini takdim ettiler ve kendisi ile internet gazetesinde yayınlamak üzere basın özgürlüğü ve etik üzerine röportajlarını gerçekleştirdiler.
Konuğumuzu dinlemeye gelen Grafik Tasarım Kulübü öğrencilerine ve Kulüp Öğretmeni Serap Sayim’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Fotoğraf : Sinem ŞENGEZER/Davut ELTER

Editör Özlem Ülkü ve Genç Muhabirlerimiz Bir Aradaydı
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
14 Ekim 2014 Salı günü İnternet Gazeteciliği Kulübü’ne konuk olan Milliyet gazetesinin Cadde adlı ekinin editörlüğünü üstlenen Özlem Ülkü; ulusal gazetelerin servisleri, çalışma prensipleri ve haber yazma hakkında öğrencilerimiz ile sohbet etti. Öğrencilerimizin sorularına yanıt veren Özlem Ülkü; özellikle magazin haberlerinde yapılan önemli yanlışlardan bahsetti. Son olarak Ülkü; öğrencilerimize yapmak istedikleri haberlerde kendilerine elinden geldiği kadar destek olabileceğini ileterek söyleşiyi sonlandırdı.

Ada Dijital Ajans