Gökyüzünde Kara Kara Bulutlar

Çanakkale Zaferi’nin 103. yılında 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni 16 Mart 2018 günü TİM Fettah Aytaç Salonu’nda gerçekleşti. Müdür Yardımcımız Cem Ceylan’ın etkili açılış konuşmasının ardından 11/C sınıfı öğrencilerimizin sahnelediği “Gökyüzünde Kara Kara Bulutlar” isimli muhteşem gösterileri ile şehitlerimizi andık.

Gökyüzünde Kara Kara Bulutlar

Başımıza Nereden Geldiniz

Bizler Konukseveriz

Konukseveriz Bizler Ama

Düşmanları Sevmeyiz!

Çanakkale Savaşı’nın gizli kahramanıdır Türk kadını. Hem cephede hem de cephe gerisinde ülkesine, vatanına, milletine hizmet etmiştir. Savaş sırasında Türk kadını, toplumda hak ettiği rolü elde etmek için tüm benliğiyle “savaşan”, “hasta bakan”, “yardım toplayan”, “çalışan”, “anne-eş-kardeş” kimliğiyle her alanda faaliyet göstermiştir. Kayıplarını büyük bir metanetle karşılamış ve “VATAN SAĞ OLSUN” demiştir Türk kadını.

 

Düşmanın Çanakkale’yi geçmesine izin vermeyen, Çanakkale Destanı’nı yazan kadınıyla erkeğiyle bu topraklar için mücadele etmiş tüm şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak muhafaza edilecektir.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü kutlarken bizlere böyle bir zaferin gururunu yaşatan Çanakkale Savaşı’nın kahramanı, Kurtuluş Savaşı’nın kumandanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.
Ruhları şad olsun!

 

Ada Dijital Ajans