Girişimcilik Kulübü öğrencilerimiz, Türkiye İş Bankası Müzesindeydi.

isIMG_1074

Girişimcilik Kulübü öğrencilerimiz, 03.12.2015 tarihinde Türkiye İş Bankası Müzesinde düzenlenen ‘Tedarik Zinciri ile Tasarruf’ adlı atölye çalışmasına katıldılar. Öğrencilerimiz ilk olarak Özlem Ölmez rehberliğinde İş Bankası Müzesini gezdiler, İş Bankası’nın kuruluş aşamaları ve Türkiye’nin bankacılık tarihi hakkında bilgilendirildiler. Bankanın tarihi kuruluş belgelerinden, eski daktilolara, hesap makinelerine ve banka kasalarına kadar inceleme şansına sahip oldular.
isIMG_1057
Müze turu tamamlandıktan sonra öğrencilerimiz ‘Tedarik Zinciri ile Tasarruf’ konusundaki atölye çalışmasına katıldılar. Öğrencilerimiz günlük hayatımızda kullandığımız şeker maddesinin tedarik zincirinin nasıl gerçekleştiği ve bu aşamalar sırasında oluşan yan ürünlerin sanayide nasıl değerlendirildiği üzerine bilgilendirici bir video seyrettiler. Sonrasında gruplar sanayide oluşan yan ürünleri kullanarak tasarruf edebilecek mekanizmaların maketlerini yaptılar. Öğrencilerimiz ellerindeki sünger, pipet, makas, bant gibi basit malzemelerle çeşitli fabrikalar ve sistemler tasarladılar.
isIMG_1075
Sanayide oluşan atıkları arıtıp, denizlerin kirlenmesini engelleyen fabrikalardan; ortaya çıkan yan ürünleri başka alanlarda değerlendirip, harcadığı elektriği ise yenilenebilir temiz enerji kaynaklarından karşılayarak tasarruf eden fabrikalara kadar çeşitli maketler oluşturuldu.

Ada Dijital Ajans