Girişimcilik Kulübü Öğrencilerimiz BAU Avrupa Birliği Bilgi Merkezi Genç Başarı İnovasyon Kampı’ndaydı

inDSC_0169
“Avrupa Kobi Haftası” kapsamında, 20 ilde Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri tarafından düzenlenen BAU Avrupa Birliği Bilgi Merkezi “Genç Başarı İnovasyon Kampı”nın İstanbul’daki organizasyonu sekiz lisenin katılımıyla 14 Kasım 2015 Cumartesi günü Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’nde gerçekleştirildi.

BAU AB Bilgi Merkezi, Bahçeşehir Üniversitesi, İDF, BAU Kuluçka Merkezi, BAU CO-OP, Bahçeşehir Koleji Girişimcilik Kulübü Genç Başarı ve Başakşehir Living Lab’ın işbirliği ile düzenlenen kampa okulumuzun yanı sıra; İMMİB Erkan Avcı Meslek Lisesi, Eyüboğlu Lisesi, Gülten Özaydın Çok Amaçlı Anadolu Lisesi, İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Meslek Lisesi, Kültür Koleji ve Bahçeşehir Koleji de katıldı.
inDSC_0033
Inovasyon Kampı’na Girişimcilik Kulübü öğrencilerimizden Bengisu Şahin, Esmanur Alpaslan, F.Ceyda Uzun, Gamze Saraç, Merve Aydın, Şule Barman, Belçin Koçkar ve Rabia Bakır katıldı. Öğrencilerimize Teknoloji Tasarım Öğretmenimiz Tolga Dikmenli eşlik etti.
invs
Okullardan birer katılımcının yer aldığı sekiz takım, kendilerine verilen “Yeşil İnovasyon” kavramı ve kobilerin ihtiyaçları çerçevesinde yaratıcı iş fikirleri geliştirdiler. Jüri tarafından değerlendirilen iş fikirlerden “Doğayı Koruma” başlığına hazırlanan, öğrencimiz Gamze Saraç’ın da içinde olduğu ekip “Yeşil Top” projesi ile birinciliğe layık görüldü.
inDSC_0157

Ada Dijital Ajans