Future Problem Solving Ulusal Turnuvası’ndan 1.lik ve 2.lik Ödülleri

Yaratıcılık konusunda dünyanın önde gelen isimlerinden Dr. E Paul Torrance tarafından kurulan Uluslararası Gelecek Problemleri Çözme Programı, tüm dünyada gençlerin yaratıcı ve eleştirel düşünce becerilerini kullanarak olumlu bir gelecek tasarlama becerileri üzerine odaklanmaktadır. 

Dünyada 40 ülkede uygulanan ve öğrencilerin problem çözme becerilerinin gelişmesini hedeflerken aynı zamanda onlara rekabet edebilecekleri fırsatlar da sunan Future Problem Solving kapsamında Nisan ayında İzmir’de düzenlenen Türkiye ulusal turnuvalarına Darüşşafaka Ortaokulu öğrencileri de katıldı.

Öğrencilerin gelecek ile ilgili vizyon oluşturmalarını ve onları geleceğin liderleri olmaları konusunda desteklemeyi amaçlayan turnuvada Darüşşafaka Ortaokul M-183 takımı; Future Problem Solving Ulusal Turnuvası’nda Middle Global Issues Problem Solving kategorisinde Türkiye ikincisi, Middle Global Issues Problem Solving Aksiyon Planı Sunumu kategorisinde ise Türkiye birincisi olarak şampiyonluk ödülü aldı. Bu önemli turnuvaya katılarak başarılar elde eden tüm öğrencilerimizi ve eğitmenlerimizi tebrik ederiz.

Ada Dijital Ajans