FRC Robot Takımımız “Sultans of Türkiye” ABD’de Okulumuzu Başarı ile Temsil Etti

30 Mart- 05 Nisan 2016 tarihleri arasında ABD’nin Güney Florida eyaletinin W.Palm Beach şehrinde gerçekleşen robot turnuvasında yer alan ekibimiz okulumuzu başarı ile temsil etti.
pit alanında sultans
Öğrencilerimiz ve mentörlerimiz pit alanında
9 Ocak 2016’da bu senenin temasını öğrenen ve 6 hafta boyunca büyük bir gayretle robotlarını hazırlayan ekibimiz 23 Şubat’ta ABD’ye yolladıkları robotları ile yüksek performans sergilediler.
Bu süreç boyunca mühendislik, proje yönetimi ve takım çalışması becerilerini geliştiren öğrencilerimiz, sponsorlarımızın desteği ile başarılarını sergileme fırsatı buldular. Ana sponsorlarımız Siemens ve Fikret Yüksel Vakfı’nın desteği ile 28 Mart’ta yola çıkan ekibimiz, 29 Mart’ ta pit alanlarını kurarak mücadeleye başladılar.
maç sonrası robot tamiri
Maç arasında robottaki sorunlar çözülüyor
Sultans of Türkiye adlı ekibimiz bu senenin konusu olan Stronghold teması çerçevesinde engelleri aşmak, karşı kaleye top atıp kaleyi fethetmek ve maç sonunda kalede asılı kalmak için robotlarını hazırlamışlardı.
Üç gün süren turnuvada jürilere robotlarını ve süreç boyunca öğrendiklerini anlatan 2905 numaralı takımımız çok eski takımlar ile mücadele edip onların da deneyimlerinden yararlanma fırsatı buldu.
frcrobot1
Öğrencilerimiz jürilere süreç, robot ve 3D yazıcı parçalarını anlatıyor
Miami Başkonsolosu Özgür Kıvanç Altan ve birçok işadamının ziyaret ettiği yarışmada, robotlarını anlatma fırsatı bulan öğrencilerimiz aldıkları dönütlerle motive oldular.
miami konsolosu ile
Miami Başkonsolosu Ö. Kıvanç Altan (ortada), Takım üyeleri, mentörler, Ayşe Selçok ve Alex Burchard

Fikret Yüksel Vakfı yöneticileri Burchard ailesi ve Fikret Yüksel Vakfı için çalışan mezunumuz Ayşe Selçok turnuva boyunca desteklerini esirgemediler.
Burchard ailesi ile
Burchard ailesi ve Sultans of Türkiye üyeleri

Turnuvayı başarı ile tamamlayan ve son dakikaya kadar mücadele eden öğrencilerimiz; Cem Arda Fil, Eren Sanır, Nur Evşan Birinci, Aslıhan Okur, Yakuphan Emre Kendir, Mertcan Gür, Turhan Ay, Zeynep Tuna, Çağla Karanfil, Ömer Öz, Şevval Keskin, E. Şevval Aygül Barış Demirci, Ecem Kaval, Sinem Kayan, Keremcem Kızmazcan ve süreç boyunca destek veren mentörleri Müge Tuvay, Selim Çile, Özgür Aslan, Mete Karaca ve Mert Gemalmaz’ı kutluyoruz.
robot sahada
2905 numaralı robotumuz sahada
robot
Pit alanında robotumuz
türbünde sultans
Tribünde takımımız maçta sürücülere destek veriyor

Ada Dijital Ajans