FRC Robot Takımımız GameX Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarındaydı

GameX Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı, EEMEA Bölgesi’ndeki en yüksek katılımlı fuardır. Yenilenen yüzüyle GameX, 14-17 Eylül tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Yaklaşık 15.000 ziyaretçiyi ağırlayan fuara ilgi büyüktü. Bu büyük organizasyonda FRC Robot Takımımız da yerini aldı.

Fuar ziyaretçilerine dopdolu, mükemmel bir deneyim yaşatan FRC Robot Takımımız fuara özel gösterileriyle ilgi odağı oldu. Katıldığı yarışmalardan elde ettiği ödülleri ve yaptığı projeleri ziyaretçilerle paylaştı.

Robot takımımız ayrıca fuar sponsorlarından olan RedBull ‘un sahnesinde robotunun kabiliyetlerini sergileyerek alkış topladı.

Robotik; elektronik, mühendislik, mekanik gibi alanlar başta olmak üzere birçok alanda, robot tasarlanması ile ilgili bir teknoloji dalıdır. Robotiğin eğitimde kullanımı genel olarak şunları sağlar: Teknolojik açıdan bilgilenme, araştırma ve keşfetmeye daha çok isteklilik, takım çalışması yapabilme becerilerinde artış. Fuarda FRC Robot Takımımız robotiğin eğitimdeki kazanımlarından bahsetme ve uygulama fırsatını yakaladı.

 

Ada Dijital Ajans