FRC Robot Kulübümüzün Başarısı

FRC Pre-Season 2020 – İZMİR

FRC Robot Kulübümüz 21-22 Kasım tarihleri arasında sezon öncesi online düzenlenen FRC Pre-Season robot yarışmasına katılmıştır. İzmir merkezli düzenlenen online Pre-Season Yarışması’na 6 ülkeden 31 takım ve 300’den fazla öğrenci ve mentor katılım sağlamıştır. Robot takımımız Sultans of Türkiye, 31 takım arasından profesyonelliklerini devam ettirirken bir yandan da diğer takımlara hem bilgi hem de malzeme desteğinde bulunan takımlara verilen Gracious Professionalism (Duyarlı Profesyonellik) ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Gracious Professionalism (Duyarlı Profesyonellik) Tanımı:
• Gracious Professionalism (Duyarlı Profesyonellik) , FIRST ruhunun bir parçasıdır.
• Yüksek kaliteli çalışmalar yapmaya, başkalarının değerini vurgulamaya, bireylere ve topluma saygılı olmaya teşvik eden bir yoldur.
• Gracious Professionalism (Duyarlı Profesyonellik) sayesinde, yoğun rekabet ile karşılıklı kazanç ayrı kavramlar değildir.
• Gracious Professionals (Duyarlı Profesyoneller) çılgın gibi öğrenir ve yarışırlar, ancak süreçte birbirlerine saygı ve nezaketle davranırlar. Herkese kaybedenler gibi davranmaktan kaçınırlar.
• Böbürlenerek konuşmaz, ama gereksiz fazla tatlı ve bayağı bir tavır da sergilemez. Bilgi, rekabet ve empatiyi rahatça birleştirmektir.
Duyarlı profesyonellik; eğitici ve çok yönlü bir çalışma deneyimlemeye teşvik ederken, diğer bireylere ve topluluklara saygı duymayı, onlara değer vermeyi amaçlayan FIRST Vakfının önemli değerlerinden biridir.

Yarışmaya katılım sağlayan kulüp öğrencilerimiz:
9. Sınıf: İremnur Hafo, Zeynep Ruken Şirin, Buse Durdu Koç, Esma Nur Sarı, Ahmed Maaruf Yel, Feriha Sıla Şaşmaz
10. Sınıf: Nazlı Eren, Halenur Tavşan, Cengiz Duruk
11. Sınıf: Aytek Aksu

Ada Dijital Ajans