Fll Başarısı

fllDSC05367
FLL (First Lego League) ; FIRST (Foundation For Inspiration and Recognition of Science and Technology) ve LEGO firmasının ortaklığından doğmuş, çocuklar için oluşturulmuş uluslararası bir yarışma programıdır. FLL, farklı konularda, çocukların kendi teorilerini ve çözüm yollarını hayata geçirmelerine imkân sağlar. Çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirmeye yönelik, öğretici bir serüven yaşatmak FIRST LEGO Ligi programının misyonunu oluşturur. Bu programa 9 ile 16 yaş grupları arasındaki çocuklardan oluşan takımlar katılabilir. Her takım 5 ile 10 kişiden oluşur. Takımlar oluşturulurken ekip kurma, problem çözme, yaratıcılık ve analitik düşünme gibi konular dikkate alınır. FLL, her eylül ayında, yeni robot tasarımları ve bilimsel deneyler yapmaya dayanan sezon hedefini takımlara ilan eder. Bu yılın teması “NATURE’S FURRY’’ okulumuzun ev sahipliği yaptığı 80 takım koçunun katıldığı “Koçlar Toplantısı”nda tartışıldı, bölgesel ve ulusal turnuva hazırlıkları yapıldı.
FLL, 2014 Bölge Turnuvası 08-09.03.2014 tarihlerinde İstanbul, Bursa, Çanakkale, Van ve Edirne’den gelen 67 takımın katılımı ile İstanbul Kültür Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Okulumuzun ortaokul robot takımı ’’PANIC AT DAÇKA’’; robot, özdeğerler ve proje alanlarında yaş grupları oluşturulmadığı için çoğu lise takımı olan rakipleri karşısında muhteşem bir performans sergiledi. 22 ve 23 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Türkiye finaline katılmaya hak kazanan okul takımımız PAD, dokuz takım içinde 3. olarak yer almayı başardı.
Yarışma jürisi turnuva süresince izledikleri sunumlar içinde doğal afet yönetimine yönelik “Afetten Önce 1 Lira, Afetten Sonra 1000’’sunumunu en özgün ve konuya farklı yaklaşan tek sunum olarak duyurdular ve tüm yarışma jürileri tekrar bir araya gelerek ikinci kez öğrencilerimizin performansını izlediler. Öğrencilerimiz, yarışmanın en anlamlı ödüllerinden olan “ÖZDEĞERLER JÜRİSİ” ödülünü de almaya hak kazandı. Turnuva süresince gerçekleştirilen etkinliklerde “DAÇKA’lı Hep Farklı’’ duygusunu bize hissettiren öğrencilerimizi ve onlara rehberlik eden Fen ve Teknoloji Öğretmeni Müge TUVAY’ı kutluyor, dünya finaline açılan ulusal turnuvada başarılarının devamını diliyoruz.

fllDSC05348
FLL Takım öğrencilerimiz:
Afra EROL
Ahmet Turhan AY
Ali AKGÜL
Burcu ÖZKAN
Cem Arda FİL
Ecem KAVAL
Emine Şevval AYGÜL
Eren ARSLAN
Hayel KIYMETLİ
Kerem KAVRUK
Melisa AKOĞLU
Mertcan GÜR
Zeynep TUNA
fllDSC05375

fllDSC05359

Ada Dijital Ajans