Emniyet Müdürü Zafer Ercan Aramızdaydı

Darüşşafaka Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi, zararlı maddelerin kullanımını önlemek amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara 22 Eylül 2014 Pazartesi günü bir yenisini ekledi. Emniyet Müdürü Zafer ERCAN’ın yazıp yönettiği “Bay EX” adlı tiyatro oyunu, öğrencilerimizin beğenisini kazandı.
“İnsana Sonsuz Bağımlılığa Sıfır Tolerans” sloganıyla bağımlılığa karşı mücadelesine devam eden Emniyet Müdürü Öğretim Görevlisi Zafer Ercan’ın “Testi Kırılmadan” adlı kitabındaki hayat hikâyelerinden ve bağımlıların yaşamlarından derlenen “Bay EX” adlı tiyatro oyununda, madde bağımlılığının insan hayatındaki yıkıcı ve ölümcül etkileri anlatıldı.
IMG_7220
Öğrencilerimiz, izledikleri oyunda zararlı maddelerin genelde tanıdıkları kişiler tarafından kendilerine ikram edildiğini, sigara kullanımının her türlü bağımlılık için bir temel oluşturması anlamında riskli olduğunu, arkadaş seçimi ve “Hayır!” diyebilmenin yaşam kalitesi için önemli bir değer olduğunu bir kez daha kavradılar.
IMG_7251
Zafer ERCAN’ın önderliğini yaptığı etkinlik “Bağımlı olmak aklını kiraya vermektir, özgürlük ise ancak sağlıklı bir yaşamla mümkündür.” anlayışının vurgulanmasıyla sona erdi.
photo (3)

Ada Dijital Ajans