Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi Temsil Edecek Darüşşafaka Robot Takımı İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Etti

meIMG_9601
Özel Draüşşafaka Lisesi Robot Kulübü öğrencileri, Okul Müdürü Nevzat KULABEROĞLU, danışman öğretmenleri Gürsoy MANTAŞ ve Metin KORKMAZ ile birlikte 13 Nisan Pazartesi günü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr Muammer YILDIZ tarafından kabul edildi.
meIMG_9634
Sayın Muammer Yıldız öğrenci ve öğretmenleri çok sıcak, samimi ve hediyelerle karşıladı. Öğrencileri Dünya Finallerine kalma başarılarından dolayı tebrik eden Sayın Yıldız, Dünya finalleri öncesinde Darüşşafaka Robot Takımı için moral ve destek vererek başarılar diledi.
meIMG_9663
Özel Darüşşafaka Lisesi Robot takımı’’ Sultans of Türkiye’’ bu yıl 11-14 Mart 2015 tarihleri arasında Dünyanın değişik ülkelerinden 64 takımın katıldığı ABD-Orlando Bölgesel Turnuvalarında okulumuzu ve ülkemizi başarı ile temsil etti. “Recycle Rush” temalı robotları ile on maçtan sekizini kazanarak ve NASA’nın sponsor olduğu “Regional Engineering Inspiration Award” ödülünü alarak tarihinde ilk defa “Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. ‘’Sultans of Türkiye’’, 22-25 Nisan 2015 tarihleri arasında St. Louis’de gerçekleştirilecek olan Dünya Finallerinde ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmek için yarışacak.
meIMG_9681

Ada Dijital Ajans